Z ostatniej chwili:
czwartek, 11 luty 2016
 
 
NARKOTYKI
poniedziałek, 16 luty 2009

  13 lutego 2009 roku na terenie województwa łódzkiego przeprowadzone zostały wzmożone działania kontrolne polegające na eliminowaniu z ruchu drogowego kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub narkotyków pn. „NARKOTYKI”. Działania prowadzone były w okolicach imprez takich jak dyskoteki, w pobliżu pubów itp.
      W trakcie akcji policjanci poddali badaniu 245 kierujących pod kątem obecności w ich organizmie narkotyków oraz 1510 na obecność alkoholu. Ujawniono 45 nietrzeźwych. Tym razem nie odnotowano żadnego przypadku obecności narkotyków w organizmie badanych. Dodatkowo w czasie prowadzonej akcji policjanci stwierdzili 222 naruszenia dotyczące nie korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz nieprawidłowego przewożenia dzieci.
      Z uwagi na duże zagrożenie przedmiotowym zjawiskiem Policja województwa łódzkiego będzie w przyszłości systematycznie realizować tego typu akcje.

 


 
      W dniu 22 marca 2009 roku na terenie woj. łódzkiego przeprowadzone zostały wzmożone działania kontrolne polegające na eliminowaniu z ruchu drogowego kierujących znajdujących się  pod wpływem narkotyków pn. „NARKOTYKI”. Policjanci objęli kontrolą kierujących poruszających się w rejonach odbywających się imprez tj. dyskotek, zabaw, pubów itp.
      Podczas działań policjanci poddali badaniu 188 kierujących pod kątem obecności w ich organizmie narkotyków oraz około 1,6 tys. kierujących pod kątem alkoholu. Na uwagą zasługuje przypadek odnotowany przez policjantów z Sekcji Ruchu Drogowego z KPP w Zduńskiej Woli, którzy ujawnili 33 letniego mieszkańca Łodzi, kierującego samochodem osobowym marki Opel Astra bez wymaganych uprawnień. Kierujący znajdował się pod wpływem alkoholu – 0,11 mg/dm3 oraz środków działających podobnie do alkoholu - amfetaminy.
      Ponadto w trakcie trwania działań na terenie woj. łódzkiego ujawnionych zostało 43 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Dodatkowo w czasie prowadzonej akcji policjanci stwierdzili 208 naruszeń w zakresie niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz nieprawidłowego przewożenia dzieci.
      Policjanci zapowiadają kolejne takie kontrole.

 
wstecz   dalej »