Z ostatniej chwili: arrow Z ostatniej chwili: arrow Policyjne interwencje ratują życie
piątek, 12 luty 2016
 
 
Policyjne interwencje ratują życie
wtorek, 17 maj 2011

ImageDzięki sprawnym interwencjom policjantów uratowano dwóch niedoszłych samobójców. Pierwszą zasygnalizował zaniepokojony internauta z Lublina, druga sytuacja została zgłoszona przez zdesperowanego 35-latka przebywającego w Stróży. Obie zakończyły się uratowaniem mężczyzn, którzy targnęli się na swoje życie.
16 maja tuż po 1.00 w nocy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przyjął zgłoszenie telefonicznie od mieszkańca Lublina, który zaniepokojony był skłonnościami samobójczymi i zapowiedzią odebrania sobie życia przez  kolegę. Takie wnioski internauta miał wyciągnąć po rozmowie przez komunikator z kolegą z „ sieci”. Podał  imię, nazwisko i wiek znajomego wskazując na fakt, iż najprawdopodobniej mieszka w Łodzi lub okolicy. Sygnał po pierwszych ustaleniach przekazano policjantom z posterunku w Andrespolu, którzy szybko udali się pod wskazany adres. Zastali tam zamkniętą posesję. Po pokonaniu ogrodzenia i zaalarmowaniu lokatorów, którzy okazali się rodzicami mężczyzny dotarli do ich syna. 26-latek siedząc sam w pokoju trzymanym w reku nożem spowodował nacięcie na przedramieniu. Mundurowi natychmiast odebrali desperatowi niebezpieczny przedmiot uniemożliwiając mu dalsze samookaleczenie. Udzielili także niezbędnej pomocy medycznej. Okazało się, że niedoszły samobójca był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Został hospitalizowany.
Tego samego dnia  po godzinie 19.00 do dyżurnego koluszkowskiej policji zadzwonił z telefonu komórkowego nieznany mężczyzna, który poinformował o tym, że zamierza odebrać sobie życie.

Funkcjonariusze ustalili podczas rozmowy że desperat może przebywać w  miejscowości Wiśniowa Góra. 36-latek oświadczył, że z powodu problemów osobistych zamierza sobie podciąć żyły. Natychmiast w wytypowany rejon skierowano patrole. Powiadomiono także pogotowie ratunkowe. Oficer dyżurny cały czas podejmował próby kontaktu telefonicznego z niedoszłym samobójcą, który przekazywał szczątkowe informacje i rozłączał się. Przy jednej z ulic funkcjonariusze zauważyli opartego o ogrodzenie mężczyznę, którym okazał się znajdujący się pod wpływem alkoholu 35-latek z Łodzi. Po rozstaniu z żoną zamieszkiwał w pomieszczeniu gospodarczym na terenie jednej z posesji w Wiśniowej Górze. Na nadgarstku miał ranę ciętą. Doraźnej pomocy udzielili policjanci a następnie poddano go hospitalizacji.

 

Więcej informacji w Policyjnym Serwisie na:
http://www.lodzka.policja.gov.pl/content/view/6466/99/

 
wstecz   dalej »