Z ostatniej chwili:
niedziela, 24 maj 2015
 
 
Konkurs-WRD
Erazmus+
Kontrabanda w renault

ImageŁowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w swoim pojeździe posiadali 120 tysięcy papierosów niewiadomego pochodzenia. 20 maja 2015 roku o godz. 20, w Łowiczu na ul. Klickiego, funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Łowiczu zatrzymali do kontroli pojazd marki Renault Kangoo, którym podróżowali dwaj mężczyźni w wieku 38 i 39 lat, mieszkańcy województwa mazowieckiego. Podczas kontroli funkcjonariusze odnaleźli wewnątrz pojazdu 30 tekturowych kartonów, w których znajdowało się łącznie około 120 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. 

Czytaj całość...
 
miał przy sobie ponad 50 gramów narkotyków

ImageKryminalni zatrzymali w centrum Radomska 30-latka, który miał przy sobie ponad 50 gramów środków odurzających. W mieszkaniu miał jeszcze ponad 100 gramów. Po południu 21 maja 2015 roku radomszczanin trafi do policyjnego aresztu. Wyeliminowanie z obrotu takiej ilości narkotyków było możliwe dzięki zaangażowaniu w sprawę policjantów pionu kryminalnego. Od kilku tygodni przyglądali się oni działaniom 30-latka. Podczas zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie 2,8 promila alkoholu. Nie potrafił logicznie rozmawiać. Miał przy sobie 46 gramów amfetaminy i 5 gramów marihuany.

Czytaj całość...
 
Atestacja psów policyjnych

Image Pomiędzy 18, a 21 maja 2015 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ulicy Pienistej odbywa się atestacja psów służbowych służących w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Jest to coroczny egzamin sprawdzający przydatność czworonogów do pracy w policji. Egzaminowano m.in. ich posłuszeństwo, sprawność fizyczną i zachowanie podczas ataku na przewodnika.  Psy tropiące ponadto testowane są pod kątem przeszukiwania terenów otwartych oraz  zabudowań w celu odnajdywania osób i przedmiotów

Czytaj całość...
 
DZIAŁANIA PRĘDKOŚĆ

ImagePolicyjna akcja „Prędkość”. 17 i 18 maja 2015 roku trwały na drogach policyjne działania Prędkość. Policjanci m.in. kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Przypominamy, że od poniedziałku zaczęły obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym.

Czytaj całość...
 
Policjanci CBŚP zatrzymali 4 osoby podejrzane o nielegalny handel bronią

ImagePolicjanci łódzkiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 4 osoby, które podejrzane są o nielegalne posiadanie broni i handel bronią. W trakcie przeszukań funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 39 jednostek broni, w tym także palnej oraz 3400 sztuk różnego rodzaju amunicji. Podejrzani usłyszeli zarzuty, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali na terenie Łodzi 4 osoby w wieku od 33 do 59 lat. Realizacja miała związek ze śledztwem prowadzonym od jesieni 2013 roku. Śledztwo dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, trudniącej się obrotem bronią palną, amunicją oraz materiałami wybuchowymi.Policjanci przeszukali 10 posesji na terenie Łodzi i powiatu łódzkiego. W działaniach uczestniczyli także policjanci grupy realizacyjnej łódzkiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3400 sztuk amunicji różnego kalibru oraz 39 nielegalnie posiadanych jednostek broni, które zostaną poddane szczegółowym badaniom w pracowni balistycznej policyjnego laboratorium kryminalistycznego.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2779