Z ostatniej chwili:
środa, 01 październik 2014
 
 
KibicujBezpiecznie - Konkurs Filmowy KibicujBezpiecznie - Konkurs Filmowy
Odzyskali zabytkową maskę egipską

ImagePolicjanci z Zespołu Zwalczania Przestępczości Przeciwko Dziedzictwu Narodowemu w Wydziale Kryminalnym KWP w Łodzi odzyskali oferowaną do sprzedaży na jednym z portali aukcyjnych zabytkową maskę egipską datowaną na okres 1086-664 p.n.e. Funkcjonariusze we współpracy z prokuratorami Prokuratury Okręgowej w Łodzi od jakiegoś czasu analizowali pojawienie się w ogólnej sprzedaży zabytkowego przedmiotu. Ścisła współpraca polskich organów ścigania z przedstawicielami Arabskiej Republiki Egiptu pozwoliła śledczym stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem autentyczność zabytku.

Czytaj całość...
 
Kierował pod wpływem alkoholu i narkotyków

Image100 gramów narkotyków w samochodzie. Policjanci w niedzielę   na terenie Zduńskiej Woli zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którego kierowca był pod wpływem narkotyków i alkoholu. Na dodatek w samochodzie znaleziono narkotyki. Około godziny 19.00  patrol prewencji,  próbował zatrzymać na ulicy Łaskiej   opla vectrę. Kierowca, który nie miał tylnej tablicy rejestracyjnej nie poddał się kontroli drogowej. Policjanci ruszyli za nim i na skrzyżowaniu Łaskiej i Sikorskiego wyprzedzili go  a następnie zajechali mu drogę, aby uniemożliwić dalszą ucieczkę.  Opel wjechał w bok radiowozu. Mundurowi  natychmiast obezwładnili kierującego. Był kompletnie pijany. 

Czytaj całość...
 
Policja poszukuje świadków smiertelnego wypadku

ImagePolicjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło 29 września 2014 roku około godziny 21.30 na ulicy Traugutta w Wieluniu. Droga ta stanowi cześć krajowej ósemki. Funkcjonariusze otrzymali informację około 21.40 za pośrednictwem Centrum Powiadamiania Ratunkowego gdzie na numer alarmowy 112 dodzwonił się przypadkowy kierowca. Niestety mimo wezwania na miejsce służb medycznych lekarz stwierdził zgon potrąconego w rejonie przejścia dla pieszych mężczyzny. Przy zwłokach policjanci nie znaleźli żadnych dokumentów wskazujących na tożsamość. Trwało ustalanie i weryfikowanie danych, które doprowadziło do potwierdzenia, że był to 40-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. W zdarzeniu brał najprawdopodobniej udział pojazd ciężarowy z naczepą typu chłodnia, którego kierujący odjechał z miejsca wypadku. Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny, sporządzili szkic i dokumentację fotograficzną. Zabezpieczają także wszelkie okoliczne zapisy monitoringów.
Wszystkie osoby, które były świadkami tego wypadku lub mają inne informacje mogące pomóc w wyjaśnieniu okoliczności  proszone są o kontakt z wieluńską komendą policji tel. tel. (43) 843 72 11, (43) 843 33 25 .

 
razem pili a następnie pobili na śmierć współbiesiadnika

ImagePolicjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w trakcie libacji alkoholowej bili pięściami i kopali po całym ciele współbiesiadnika. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń pokrzywdzony zmarł. 27 września 2014 roku około godziny 21:30 policjanci zostali powiadomieni przez pogotowie ratunkowe o zgonie osoby w jednym z mieszkań przy ulicy Doły w Łodzi. Z informacji przekazanej przez operatora wynikało, że do śmierci mężczyzny mogły przyczynić się inne osoby. Na miejscu policjanci ustalili, że w lokalu trwała od późnych godzin popołudniowych impreza, w której uczestniczyło siedem osób. Wszyscy spożywali znaczenie ilości alkoholu. Po jakimś czasie do mieszkania przyszedł jeszcze jeden znajomy, który przyłączył się do imprezy. W pewnym momencie pomiędzy uczestnikami doszło do kłótni, która przerodziła się w atak trzech mężczyzn wobec przybyłego na końcu uczestnika. Napastnicy bili a następnie kopali swoją ofiarę po całym ciele aż do czasu gdy pokrzywdzony nie dawał oznak życia.

Czytaj całość...
 
Policjanci zabezpieczyli ponad 15 kilogramów marihuany

ImagePolicjanci zabezpieczyli ponad 15 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 400 tysięcy złotych. Zatrzymali także 40-letniego łodzianina. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.  25 września 2014 roku przed godzina 14.00 policjant z Komendy Miejskiej w Łodzi specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej, idąc na służbę, wyczuł w okolicy jednej ze śródmiejskich  kamienic specyficzny zapach marihuany. Ponieważ woń ta utrzymywała się cały czas w powietrzu uznał, że w kamienicy może być zorganizowana uprawa konopi.  Natychmiast powiadomił kolegów z wydziału. Razem wytypowali już konkretny lokal w tym budynku i rozpoczęli krótką ale skuteczna obserwację. Już po chwili z mieszkania na II piętrze wyszedł mężczyzna , który na widok funkcjonariuszy cofnął się gwałtownie lecz w porę został zatrzymany. 

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2515