Z ostatniej chwili:
poniedziałek, 20 październik 2014
 
 
KibicujBezpiecznie - Konkurs Filmowy KibicujBezpiecznie - Konkurs Filmowy
Zgierscy policjanci zatrzymali amatora jednośladów.

ImageKryminalni ze Zgierza zatrzymali 23-latka, któremu na tym etapie udowodnili 7 włamań do komórek i 2 kradzieże. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci już od pewnego czasu pracowali nad sprawami włamań do blokowych komórek w Zgierzu na osiedlu 650-lecia i w dzielnicy Nowe Miasto. Łupem złodzieja zawsze padały rowery. Żmudna analiza zebranych dowodów oraz dobra znajomość środowiska przestępczego pozwoliła na wytypowanie odpowiedzialnego za te czyny 23-letniego zgierzanina. Policjanci dysponując dostatecznym materiałem dowodowym postanowili zastawić na niego sidła.

Czytaj całość...
 
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

ImagePrzestępstwo handlu ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. 18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Polska Policja po raz kolejny bierze aktywny udział w realizacji tego przedsięwzięcia.
- W naszej ocenie to, że już po raz ósmy Unia Europejska inspiruje i organizuje dzień walki z handlem ludźmi jest zauważeniem problemu, iż handel ludźmi jest swego rodzaju współczesnym niewolnictwem – powiedział podczas konferencji prasowej związanej z akcją gen. insp. Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji. Dodał, że według  Biura Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości handel ludźmi jest trzecim, po handlu bronią i narkotykami, najbardziej dochodowym przestępstwem na świecie: – Szacowane dochody z tego procederu to blisko 32 bilony dolarów, dotkniętych jest nim ponad 2 miliony ludzi na całym świecie.
Szef Policji podkreślił też wagę edukacji: -  Bardzo ważna jest uświadamianie, że handel ludźmi jest zbrodnią i pozostaje zbrodnią nawet wtedy, gdy odbywa się za zgodą ofiary. Kara za to przestępstwo to pozbawienie wolności na czas nie krótszy od lat 3, maksymalna wymiar to lat 15. Także przygotowanie do tego przestępstwa jest karalne – podkreślił.    

Czytaj całość...
 
Odpowie za kradzieże kieszonkowe

ImagePolicjanci z Wydziału do Walki  z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który ma na swoim koncie co najmniej dwa przypadki kradzieży kieszonkowych. W przeszłości był już wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa. Specjaliści zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu analizowali przypadki tzw. kradzieży kieszonkowych, do których doszło na jednym z łódzkich targowisk a także w tramwaju linii 16. Z każdym dniem, ich działania przybliżały kryminalnych do potencjalnego sprawcy. W rezultacie 15 października 2014 roku około godziny 16:30 namierzyli idącego ulicą Wólczańska wytypowanego mężczyznę. 32-latek trafił do policyjnego aresztu. W chwili interwencji miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Czytaj całość...
 
Nasza krew-nasza ojczyzna

Zachęcamy  do udziału w akcji honorowego oddawania krwi, którą pod hasłem "Nasza krew – nasza Ojczyzna" organizuje Straż Graniczna. Strażnicy Graniczni już kolejny raz chcą uczcić w ten sposób rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizując akcję honorowego oddawania krwi chcą podkreślić, że funkcjonariusz w każdych warunkach gotowy jest nieść pomoc, a także ratować zdrowie i życie ludzkie. Chcą również, by mundur, opatrzony symbolami i godłem Rzeczypospolitej Polskiej, kojarzył się przede wszystkim z gotowością oddania krwi dla Ojczyzny.  Żeby wziąć udział w akcji wystarczy w okresie od 25 października do 15 grudnia oddać honorowo krew posługując się hasłem „Nasza krew – nasza Ojczyzna”.

Ponadto 5 listopada 2014 roku w Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z/s w Sieradzu w godz. 08.30 – 14.00 funkcjonariusze oraz pracownicy Policji garnizonu łódzkiego będą mogli honorowo oddać krew".

 
Zatrzymani amatorzy złotej biżuterii

ImagePolicjanci z VI Komisariatu zatrzymali dwóch młodych łodzian którzy zrywali z szyi przypadkowych osób złote łańcuszki. Mężczyźni byli już wcześniej notowani przez policję.
13 września 2014 roku do VI Komisariatu KMP w Łodzi zgłosiła się starsza kobieta. Poinformowała, iż gdy wchodziła do jednego z bloków przy ulicy Rydza-Śmigłego została zaatakowana przez młodego mężczyznę. Sprawca początkowo dusił pokrzywdzoną, a później usiłował zerwać z jej szyi złoty łańcuszek. Nie udało mu się jednak ukraść biżuterii, gdyż ta zaplątała się w ubranie kobiety. Początkowo próbował wyrwać kosztowność, lecz gdy stojący na czatach wspólnik ostrzegł, że ktoś nadchodzi, obaj uciekli. Tego samego dnia do widzewskiej komendy zgłosił się jeszcze okradziony mężczyzna. Jak się okazało spacerował ze swoim psem ulicą Przybyszewskiego, gdy podeszło do niego dwóch młodzieńców. W pewnym momencie rzucili się oni na łodzianina, zaczęli go kopać i bić, a następnie zerwali z jego szyi łańcuszek i uciekli.  Wszystko wskazywało, że byli to ci sami sprawcy, którzy kilka minut wcześniej napadli na staruszkę na klatce schodowej.
Podobne zdarzenie miało miejsce 23 września 2014 roku na Placu Zwycięstwa. Wtedy to do idącej ulicą kobiety podbiegł młody chłopak i zerwał z jej szyi biżuterię. Łodzianka usiłowała dogonić sprawcę, ale udało mu się uciec. Zgłosiła się więc o pomoc do policjantów.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2533