Z ostatniej chwili:
czwartek, 30 październik 2014
 
 
KibicujBezpiecznie - Konkurs Filmowy KibicujBezpiecznie - Konkurs Filmowy
Znicz 2014 roku

ImageWkrótce Dzień Wszystkich Świętych, w tym czasie z całą pewnością należy się spodziewać zwiększonego ruchu w rejonie cmentarzy jak i na drogach tranzytowych. Taki stan rzeczy w połączeniu z wcześniej zapadającym zmrokiem i niesprzyjającymi warunkami meteorologicznymi spowodują znaczący wzrost zagrożenia bezpieczeństwa na drogach.
   

Czytaj całość...
 
miłośnicy pand w rękach policji

ImagePolicjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi zatrzymali trzech mężczyzn, którzy kradli samochody z terenu Widzewa. Ich łupem za każdym razem padały fiaty panda. Od pewnego czasu do policjantów z Wydziały do Walki z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi docierały zgłoszenia o kradzieżach oraz usiłowaniach kradzieży fiatów panda z terenu łódzkiego Widzewa. Za każdym razem działania sprawców były podobne: wybijali szybę, wchodzili do pojazdu, a następnie niszczyli stacyjkę, uruchamiali auto i odjeżdżali. Sprawa nabrała tempa gdy 15 października 2014 roku jeden z mieszkańców ulicy Bartoka zauważył przez okno swojego mieszkania, że w jego zaparkowanym przed blokiem fiacie siedzi nieznany mu mężczyzna.

Czytaj całość...
 
Przemycał narkotyki w specjalnej skrytce samochodowej

ImagePolicjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi wspólnie z funkcjonariusza Stray Granicznej w Łodzi zatrzymali 49-letniego przemytnika i zabezpieczyli blisko 2400 gramów marihuany ukrytej w specjalnej skrytce samochodowej. Kurier przewoził narkotyki z Holandii Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.  Od 1 października 2014 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi został powołany Wydział do walki z Przestępczością Narkotykową.  27 października funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem tego rodzaju przestępczości zdobyli informację wskazującą na przemyt znacznych ilości marihuany. Susz konopi indyjskiej  miał być przewożony do Polski z Holandii. Z dalszych ustaleń wynikało, że kurier porusza się fiatem scudo autostradą A2 w kierunku Warszawy. Policjanci zatrzymali go około 5.00 nad ranem w okolicach Strykowa.

Czytaj całość...
 
Nie bądż obojętny

ImageKiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Jak co roku, w chwili gdy w naszym kraju temperatury na zewnątrz spadną poniżej zera, zwracamy się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Czytaj całość...
 
Odzyskali skradzioną figurkę filmowego bohatera, podejrzewany sprawca w rękach policji

ImagePolicjanci z VI Komisariatu w Łodzi zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież figurki bohatera popularnej kreskówki. Funkcjonariusze odzyskali również Wróbla Ćwirka wartości 10 000 złotych, który na skupie złomu został wyceniony na niewiele ponad 100 złotych. Zgłoszenie o nietypowej kradzieży figurki wykonanej z brązu, która symbolizowała bohatera popularnej kreskówki trafiło do policjantów z Widzewa 24 października 2014 roku. Zgłoszenie potraktowano bardzo poważnie i rozpoczęto ustalenia w nietuzinkowej sprawie. Funkcjonariusze nie mieli dotychczas podobnego zgłoszenia. Już 27 października w rękach policjantów znalazł się pozostawiony na skupie metali kolorowych bohater, na którym wychowały się pokolenia Polaków.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2546