Z ostatniej chwili:
wtorek, 02 wrzesień 2014
 
 
KibicujBezpiecznie - Konkurs FilmowyPolicjant Roku 2014
Konkurs filmowy "Mój Sportowy Lider"

ImageZapraszamy serdecznie do udziału w konkursie filmowym pn. „Mój Sportowy Lider”. Inicjatywa ta wpisuje się w kampanię społeczną „Kibicuj Bezpiecznie”. Chcielibyśmy, żeby dzieci i młodzież z terenu województwa łódzkiego w terminie od 1 września do 3 października 2014r. przesyłały do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi filmy wykonane w dowolny sposób na temat ich sportowego lidera. Celem konkursu jest przedstawienie własnego sportowego lidera, którego kariera i zaanagażowanie są godne naśladowania, propagowanie bezpiecznych i kulturalnych form kibicowania zgodnych z normą fair-play oraz propagowanie sportu jako formy spędzania wolego czasu. Takie działanie ma również również wymiar medialnego, profilaktycznego nagłośnienia zasad kulturalnego kibicowania oraz przepisów prawnych dot. bezpieczeństwa na obiektach sportowych zamieszczonych na stronie projektu www.kibicujbezpiecznie.pl.

 

Czytaj całość...
 
Policjanci podumowali wakacje 2014

ImagePolicjanci województwa łódzkiego wstępnie podsumowała tegoroczne wakacje. W roku 2014 okres ten przypadał  od 28 czerwca do 31 sierpnia. Z danych statystycznych wynika, że na terenie naszego województwa w tym okresie doszło do 727 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 31 osób a ranne zostały 632 osoby. W analogicznym okresie roku ubiegłego na drogach łódzkiego województwa zginęło aż 21 osób więcej a rannych zostało ponad 1000. Niestety nadal prawdziwą plagą na drogach byli kierujący na podwójnym gazie. W wakacje 2014 roku policjanci naszego garnizonu zatrzymali  1292 nietrzeźwych i 250 kierujących po użyciu alkoholu (łącznie 1542).  W ubiegłym roku ujawniono w okresie od 28 czerwca do 1 września funkcjonariusze ujawnili  ponad 2000 nietrzeźwych kierujących.  Podczas tegorocznych wakacji policjanci poddali badaniom  na zawartość alkoholu w organizmie ok. 84000 kierujących. W 2014 roku utonęło 13 osób o trzy mniej niż w roku poprzednim.

 
Z nożem na policjantów

ImagePolicjanci z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego zatrzymali 42-latka, który po awanturze domowej rzucił się z nożem na interweniującego policjanta. Mężczyzna był już wcześniej notowany m.in. za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz kradzieże. 30 sierpnia 2014 roku kilka minut przed północą, policjanci zostali wezwani przez 38-letnią mieszkankę powiatu łódzkiego wschodniego, która twierdziła, iż jej 42-letni mąż jest pod wpływem alkoholu i zachowuje się agresywnie w stosunku do niej i jej 18-letniego syna. Przybyli na miejsce mundurowi próbowali uspokoić agresora jednak ten nie reagował na ich prośby.

Czytaj całość...
 
Bezpieczny powrót do szkoły

ImagePo beztroskim wypoczynku, dla dzieci i młodzieży nadszedł czas nauki. Z kolei dla policjantów wrzesień, to miesiąc w którym w sposób szczególny troszczą się o najmłodszych uczniów i ich bezpieczną drogę do szkoły. Każdego roku, gdy kończą się wakacje, a najmłodsi idą do szkoły, policjanci na terenie całego kraju ruszają ze szczególną misją - uczą dzieci jak bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a potem wrócić do domu. Również  na początku roku szkolnego 2014/2015 funkcjonariusze prowadzą wzmożone działania profilaktyczno-edukacyjne pn. "Bezpieczna droga do szkoły 2014".

Czytaj całość...
 
Ostatni weekend wakacji - apelujemy o bezpieczną jazdę!

ImageZbliża się ostatni weekend wakacji, na głównych ciągach komunikacyjnych naszego województwa przewidywane jest zwiększone natężenie ruchu drogowego szczególnie na drogach dojazdowych do licznych aglomeracji miejskich. Nasilone powroty z letniego wypoczynku mogą powodować wśród kierujących rozluźnienie i ignorowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, które skutkować może wzrostem liczby wypadków drogowych i ich ofiar. Przyczyną takiego zachowania kierujących jest zmęczenie długą monotonną jazdą, zdenerwowanie licznymi utrudnieniami na drogach oraz ciągły pośpiech. Wówczas kierujący nie dostosowują prędkości do warunków panujących na drodze, i nieprawidłowo wyprzedzają np.: „na trzeciego”.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2485