Z ostatniej chwili:
wtorek, 16 wrzesień 2014
 
 
KibicujBezpiecznie - Konkurs FilmowyPolicjant Roku 2014
Chciał wyłudzić odszkodowanie

ImagePolicjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją sieradzkiej komendy  zapobiegli wypłaceniu nienależnego odszkodowania. Pod koniec minionego tygodnia zarzuty usiłowania oszustwa usłyszało dwóch mieszkańców gminy Błaszki. Według ustaleń sieradzkich policjantów, współwłaściciel bmw kilka dni wcześniej spowodował kolizję drogową. Wyrządzone drugiemu kierowcy straty uregulował na miejscu. Po kilku dniach wpadł na pomysł zdobycia pieniędzy na naprawę swojego auta. W realizację pomysłu wciągnął znajomego rolnika, który posiadał ubezpieczenie w zakresie OC.

Czytaj całość...
 
policjanci rozbili rodzinny gang kradnący samochody

Image13 września 2014r. funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego sieradzkiej komendy weszli do jednego z warsztatów na terenie Zgierza. W pomieszczeniu zastano cztery osoby w wieku 52, 52, 31 i 24 lat.– rodziców oraz dwóch synów.

Czytaj całość...
 
W Zgierzu furiat zaatakował policjantów włócznią i ostrzelał z wiatrówki.

ImageZgierscy policjanci obezwładnili i zatrzymali 57-latka, który zaatakował ich podczas interwencji domowej. Gdy mężczyzna się uspokoi, odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy. Grozi za to 10 lat więzienia. 14 września 2014r po godz. 3.00 w nocy zgierscy policjanci zostali wezwani na interwencję domową do jednej z posesji na południu miasta. Miał tam przebywać mężczyzna zachowujący się wulgarnie i agresywnie wobec domowników. Gdy tylko policjanci wysiedli z radiowozu pod wskazanym adresem, zostali obrzuceni przez mężczyznę stekiem wyzwisk i gróźb. Po chwili w ich kierunku mężczyzna zaczął rzucać różne metalowe przedmioty. Gdy i  to nie powstrzymało stróżów prawa, mężczyzna oddał w ich kierunku strzał z wiatrówki.

Czytaj całość...
 
"Skracając dystans-działania Policji autostradowej ..."

Image12 września 2014 roku w Instytucie Europejskim w Łodzi odbyła się konferencja podsumowująca projekt Leonardo daVinci, który zakłada zbliżenie działań łódzkiej i brandenburskiej Policji w zakresie współpracy oraz niwelowania różnic w doświadczeniu, wyszkoleniu i przygotowaniu zawodowym funkcjonariuszy publicznych zajmujących się zagadnieniami ruchu drogowego. Wśród znamienitych gości znaleźli się członkowie Prezydium Policji kraju związkowego Brandenburgia. Podczas przedsięwzięcia podpisane zostało Porozumienie zawarte pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi a GDDKiA w Łodzi w zakresie współdziałania przy zabezpieczeniu miejsc zdarzeń drogowych zaistniałych na łódzkich odcinkach A1 i A2 . To pierwsza taka inicjatywa w kraju.

 

Czytaj całość...
 
plantacja marihuany w gminie Szadek

Image W jednym z budynków na terenie gminy Szadek funkcjonariusze łódzkiego zarządu CBŚ zlikwidowali plantację marihuany. Podczas akcji zabezpieczono 103 krzewy i ponad kilogram suszu marihuany. Zatrzymano 2 mężczyzn w wieku 20 i 27 lat. Sprawę przejęła zduńskowolska policja i prokuratura.  Wieczorem  10 wrzenia 2014r funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego weszli do domu jednorodzinnego na terenie gminy Szadek. W pomieszczeniach odkryli plantację marihuany. Ogółem zabezpieczono 103 krzewy konopi indyjskich o różnej wysokości rosnących w doniczkach. W pomieszczeniu były zamontowane specjalne lampy żarowe i wentylatory. Plantacja był też automatyczne nawadniana. Podczas przeszukania znaleziono ponad kilogram suszu marihuany. Zatrzymano dwóch mieszkańców Zduńskiej Woli w wieku 20 i 27 lat, których przewieziono do komendy i osadzono w policyjnym areszcie.

 

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2499