Z ostatniej chwili:
niedziela, 23 listopad 2014
 
 
KibicujBezpiecznie - Konkurs Filmowy
Tragiczny weekend na łódzkich drogach

ImageŁódzcy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznych wypadków drogowych do których doszło 21 i 22 listopada 2014 roku na terenie Łodzi. Pierwszy z nich miał miejsce kilka minut przed godziną 19.00 na ulicy Strykowskiej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń. kierujący Daewoo Tico nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w poprzedzający go samochód marki Mazda. Następnie odbity od mazdy zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z autokarem.

Czytaj całość...
 
IX Finał Wojewódzki "Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa"

Image21 listopada 2014 roku w godzinach 9.30 – 14.00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łodzi przy ul. Małachowskiego 7 odbył się IX finał "Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa". Policyjna Akademia Bezpieczeństwa to program profilaktyczny realizowany od dziewięciu lat przez Policję woj. łódzkiego. Jego głównym celem jest kształcenie u dzieci w wieku wczesnoszkolnym bezpiecznych postaw w kontakcie z zagrożeniami. Integralną częścią tego programu jest Konkurs sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie. Przebiega on w trzech etapach – szkolnym, powiatowym i wojewódzkim. Corocznie w Łodzi organizowany jest finał konkursu, w którym biorą udział reprezentacje dzieci z klas II szkół podstawowych z całego województwa łódzkiego.

Czytaj całość...
 
Odpowie za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem

ImagePolicjanci z I Komisariatu  w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który brutalnie skopał psa swojej konkubiny. Z uwagi na zły stan zdrowia psa, lekarz weterynarii podjął decyzję o uśpieniu czworonoga.
18 listopada 2014 roku policjanci zostali wezwani na interwencje do jednej z kamienic przy ulicy Wólczańskiej w Łodzi. Z informacji zgłaszającego wynikało, że na klatce schodowej leży konający pies. Syn właścicielki zwierzęcia zaopiekował się czworonogiem zawożąc go do weterynarza. Policjanci natomiast rozpoczęli analizę samego zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili, że pies był kopany przez konkubenta właścicielki.

Czytaj całość...
 
Policjanci zatrzymali złodzieja, który ukradł co najmniej 36 rowerów

ImagePolicjanci z III Komisariatu w Łodzi zatrzymali złodzieja rowerów, któremu wstępnie przedstawiono 36 zarzutów kradzieży i włamań podczas, których łupem padały głównie rowery.  Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 17 listopada 2014 roku policjanci Wydziału Kryminalnego  III Komisariatu, na terenie dzielnicy Łódż-Bałuty, zatrzymali bezdomnego 28 latka podejrzewanego  o kradzież roweru z osiedla Retkinia. Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia. Jednoślad zniknął z klatki schodowej na  z IV piętrze bloku przy ul. Armii Krajowej w Łodzi .  
      Z ustaleń  wynikało, że wytypowany złodziej ma na swoim przestępczym koncie także  kilkadziesiąt  innych kradzieży rowerów z terenu całej Łodzi ,w tym poprzez włamywanie się do komórek.          
     

Czytaj całość...
 
Napadał na starsze kobiety, które wcześniej wypłacały w banku gotówkę

ImagePolicjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Łodzi zatrzymali 33-latka, który okradał starsze panie wychodzące z banku. Mężczyzna był już wcześniej notowany przez policję. Łódzcy policjanci od jakiegoś czasu otrzymywali zgłoszenia od starszych kobiet,  które były okradane po wyjściu z banku. Za każdym razem scenariusz był podobny. Pokrzywdzone dokonywały transakcji w banku, a gdy już opuszczały placówkę podbiegał do nich młody mężczyzna i wyrywał trzymaną w ręku torebkę. W jednym przypadku gdy ofiara stawiała opór została kopnięta kilkakrotnie przez napastnika, a następnie okradziona. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością  Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Łodzi.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2581