Z ostatniej chwili:
niedziela, 21 grudzień 2014
 
 
Apelujemy o ostrożność w ostatnich dniach przed świętami
ImageZbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a zatem czas przygotowań, porządków i wzmożonych zakupów. Przed nami ostatni weekend, który wiele osób wykorzysta na ostatnie przygotowania.  Aby ustrzec się przed kradzieżą, należy być ostrożnym i pamiętać, że możemy być obserwowani przez kieszonkowców, którzy tylko czekają na chwilę naszej  nieuwagi. Przestępcy wykorzystując lub organizując sztuczny tłok, działają zarówno w sklepach, na targowiskach jak i w komunikacji miejskiej. Dlatego nie wolno zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
 
 

Czytaj całość...
 
Pobił matkę na śmierć

ImagePolicjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który śmiertelnie pobił własną matkę. Proces wykrywczy był bardzo żmudny ze względu na charakter sprawy,  która rozegrała się w czterech ścianach rodzinnego domu. Sprawca mimo upływu czasu nie uniknie odpowiedzialności. Do tragicznych zdarzeń doszło 21 kwietnia 2014 roku. Wówczas pogotowie ratunkowe powiadomiło policjantów, że w jednym z domów w gminie Rzgów mogło dojść do przestępstwa. Lekarz stwierdził zgon 46-letniej kobiety nie wykluczając przy tym, że ktoś mógł przyczynić się do tej tragedii. Funkcjonariusze zabezpieczyli zwłoki celem przeprowadzenia sądowo-lekarskiej sekcji.

 

Czytaj całość...
 
Zamiast zniszczyć, przywłaszczono setki tysięcy papierosów

ImageFunkcjonariusze łódzkiego oddziału CBŚP wspólnie funkcjonariuszami Izby Celnej w Łodzi przeprowadzili kontrolę dotyczącą nieprawidłowości niszczenia papierosów. Zabezpieczono ponad 820 tysięcy sztuk papierosów, które nie zostały zutylizowane. W związku z uchybieniami zatrzymano właściciela firmy. Sprawę przejęła zduńskowolska policja i prokuratura. W środę 17 grudnia 2014r. w godzinach popołudniowych  funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Izby Celnej weszli do zakładu na terenie Zduńskiej Woli w celu kontroli prawidłowości procesu niszczenia towarów, które nie mogły trafić do handlu. Podczas sprawdzania maszyn tzw. młynów do niszczenia artykułów, znaleziono w nich kartony z papierosami, które trafiły tam do utylizacji z zakładu w województwie łódzkim.

Czytaj całość...
 
Przestępczy kwartet usłyszał zarzuty
ImageDziałania prowadzone przez  policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach w sprawie kradzieży zaistniałej w dniu 25listopada 2014 r. na terenie gm. Andrespol  zakończyły się zatrzymaniem 4 osób. Wszyscy  usłyszeli policyjne zarzuty. 25 listopada 2014 r. funkcjonariusze z KPP powiatu łódzkiego wschodniego otrzymali zgłoszenie, z treści którego wynikało, iż dwie znane mu osoby, które zaprosił do siebie w gościnę wykorzystały jego chwilową nieobecność i ukradły mu telewizor oraz dekoder DVBT o wartości 800 zł. Prowadzone przez policjantów ustalenia doprowadziły do sprawców kradzieży oraz pozwoliły odzyskać utracone mienie.
Czytaj całość...
 
Polacy czują się w swojej okolicy bezpiecznie jak nigdy dotąd
Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków.
Polacy czują się bezpiecznie i to znacznie bardziej niż inni Europejczycy - wynika z badań Eurostatu, na które powołuje się "Dzienika Gazeta Prawna". Wynika z nich, że odsetek mieszkańców, którzy uważają przestępczość, przemoc lub wandalizm w okolicy za problem, wynosi w Polsce tylko 6,4 proc. i jest o 8 pkt proc. niższy niż wynosi średnia dla wszystkich krajów Unii Europejskiej (14,5 proc.). Według socjologa prof. Ireneusza Krzemińskiego, którego cytuje dziennik, z tej statystyki wynika, że "bardzo się obniżyło poczucie prawdopodobieństwa, że za chwilę może ktoś na nas napaść albo że nas pobije lub ukradnie nam na przykład samochód spod domu czy rozbije szybę w mieszkaniu". W artykule podkreślono też, że zjawiska te mocniej doskwierają mieszkańcom w krajach rozwiniętych, które uważamy za bardziej cywilizowane niż nasza ojczyzna:  są one np. problemem dla prawie co piątego Belga.


Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2610