Z ostatniej chwili:
czwartek, 23 październik 2014
 
 
KibicujBezpiecznie - Konkurs Filmowy KibicujBezpiecznie - Konkurs Filmowy
NIE dla agresji na drodze

ImagePolicyjny  zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drogach działa m.in. przy łódzkich skrzyżowaniach. Czujnym okiem kamery rejestruje tzw. cwaniaków drogowych, którzy np. z pasa przeznaczonego do jazdy na wprost skręcają okazując tym samym lekceważenie dla przepisów prawa i innych kierujących .Nie uznają czerwonych świateł, linii ciągłych i zakazów.
Codziennie narażeni jesteśmy na prawdopodobieństwo zetknięcia się z agresją na drodze. Stres wywołany zachowaniem współużytkowników dróg, czas spędzony w korkach wielokrotnie prowadzi do  sytuacji bezpośrednio zagrażających życiu.  Agresja drogowa jest pojęciem złożonym  lecz najczęściej dostrzegalnym podczas  oglądania skutków wielu kolizji i wypadków drogowych. To przede wszystkim  ignorowanie innych uczestników ruchu, bagatelizowanie przepisów bądź ich lekceważenie, a także wrogie zachowania takie jak  nadużywanie klaksonu, miganie światłami, krzyczenie, wygrażanie pięściami. Zwiększamy prędkość, jedziemy „zderzak w zderzak”, zajeżdżamy drogę, czy gwałtownie hamujemy. 
 

Czytaj całość...
 
"Stop kieszonkowcom" - akcja łódzkiej Policji i MPK

ImageW trosce o poprawę bezpieczeństwa, ale również w celach edukacyjnych MPK-Łódź wspólnie z łódzką Policją podjęło się organizacji kampanii „Stop kieszonkowcom”. W jej trakcie chcemy zwracać uwagę pasażerów komunikacji miejskiej na podstawowe zasady związane z zachowywaniem bezpieczeństwa, uwzględniając kradzieże dokonywane przez kieszonkowców. Nadchodzi czas świąteczny, który jest szczególnie pod tym względem niebezpieczny. Nasze doświadczenie pokazuje, że często sami pasażerowie popełniają błędy, ułatwiając tym samym działanie złodziejom. Chcielibyśmy dzięki tej kampanii zwrócić uwagę Łodzian na podstawowe zasady i zachowania, które pomogą w uniknięciu przykrych w konsekwencjach sytuacji. W ramach kampanii w pojazdach komunikacji miejskiej pojawią się plakaty, komunikaty głosowe oraz animacje, zwracające uwagę na zachowywanie bezpieczeństwa i dbanie o swoje portfele oraz telefony komórkowe – to one najczęściej padają łupem kieszonkowców. Dodatkowo wczoraj oraz dziś ( 20-21 października), wspólnie przeprowadziliśmy akcję w tramwajach polegającą na imitowaniu zachowań kieszonkowców. Pasażerowie, którzy potencjalnie mogliby stać się ofiarom złodziei, mogli znaleźć na swoich bagażach, niezabezpieczonych plecakach, niedopiętych torebkach specjalnie na ten cel przygotowane naklejki.  Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni namierzyliśmy około 300 nieostrożnych, potencjalnych ofiar kieszonkowców.

Czytaj całość...
 
Pijany kierowca autokaru

ImageNietrzeźwy kierowca autobusu wycieczkowego chciał wieźć kilkudziesięciu pasażerów z Bełchatowa do Wrocławia. Podróż uniemożliwili mu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bełchatowskiej komendy.
Bełchatowscy policjanci, 19 października 2014 roku, policjanci przeprowadzili  kontrolę autobusu wyjeżdżającego do Wrocławia z 38-osobową grupą uczniów bełchatowskich szkół. Ujawnili, że kierujący neoplanem ,50-letni bełchatowianin ,jest nietrzeźwy. Badanie wykazało 0,68 promila alkoholu w jego organizmie. O sprawdzenie kwalifikacji kierowcy i stanu technicznego  pojazdu poprosili organizatorzy wyjazdu. Do Wrocławia pojechał inny kierowca. 50-latkowi grozi kara do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy.

Czytaj całość...
 
Za próbę przekupienia policjanta grozi kara do 10 lat więzienia

ImagePolicjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy zatrzymali 43 - letniego mieszkańca woj. dolnośląskiego, który wręczył stróżom prawa 200 złotych łapówki w zamian za odstąpienie od ukarania go mandatem za popełnione wykroczenie. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawiania wolności. 17 października 2014 roku o godzinie 9.40 policjanci z wieluńskiej drogówki, w miejscowości Sieniec stwierdzili, że kierujący samochodem m-ki Volvo jadąc krajową ósemką przekroczył dozwoloną prędkość. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci nałożyli na kierującego mandat w wysokości 300 złotych oraz 8 punktów karnych.

Czytaj całość...
 
zatrzymany oszust działający metodą "na wnuczka"

ImageKara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez piotrkowskich policjantów podejrzanemu o oszustwa metodą tzw. na wnuczka. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca był pośrednikiem podczas odbierania a następnie przekazywania innym oszustom pieniędzy od pokrzywdzonych. Policjanci udowodnili mu związek z czterema tego typu czynami, do których doszło na terenie województwa łódzkiego. Sąd zastosował już wobec podejrzanego  tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. 15 października 2014 roku policjanci z Komendy Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o oszustwa metodą na tzw. wnuczka. Do chwili obecnej funkcjonariusze ustalili związek 23-latka z czterema takimi przestępstwami na terenie województwa łódzkiego. Za każdym razem mieszkaniec Łodzi odbierał pieniądze od pokrzywdzonych osób, które pod legendą udziału w zdarzeniu drogowym kogoś bliskiego, chciały pomóc i przekazywały znaczne sumy pieniędzy. 23-latek działając w ten sposób w okresie od lipca do października przyjął kwotę 66.000 złotych.  Sprawa jest rozwojowa. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają w dalszym ciągu wszystkie okoliczności w tej sprawie i ustalają kolejnych pokrzywdzonych oraz łączne straty spowodowane jego przestępczym procederem. 17 października 2014 roku wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. 
POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED OSZUSTAMI !

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2538