Z ostatniej chwili:
poniedziałek, 31 sierpień 2015
 
 
Policjanci odzyskali skardzione w Niemczech ciężarówki
ImageWspólne działania policjantów z Łodzi oraz Żyrardowa, doprowadziły do odzyskania skradzionych w Niemczech ciężarówek o wartości 250 tysięcy euro. W związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Ustalenia kryminalnych z KWP w Łodzi dotyczące kradzionych ciężarówek doprowadziły ich na teren gminy Mszczonów w powiecie żyrardowskim. Tam w garażach jednej z posesji znaleziono kradzione ciężarówki.
Czytaj całość...
 
Bezpieczna droga do szkoły
Po beztroskim wypoczynku, dla dzieci i młodzieży nadszedł czas nauki. Z kolei dla policjantów wrzesień, to miesiąc w którym w sposób szczególny troszczą się o najmłodszych uczniów i ich bezpieczną drogę do szkoły. Każdego roku, gdy kończą się wakacje, a najmłodsi idą do szkoły, policjanci na terenie całego kraju ruszają ze szczególną misją - uczą dzieci jak bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a potem wrócić do domu. Również  na początku roku szkolnego 2015/2016 funkcjonariusze prowadzą wzmożone działania profilaktyczno-edukacyjne pn. "Bezpieczna droga do szkoły 2015".

Czytaj całość...
 
Apelujemy o ostrożność! Trwa ostatni wakacyjny weekend

ImageTrwa ostatni weekend wakacji, na głównych ciągach komunikacyjnych naszego województwa zwiększone jest natężenie ruchu drogowego szczególnie na drogach dojazdowych do licznych aglomeracji miejskich. Nasilone powroty z letniego wypoczynku mogą powodować wśród kierujących rozluźnienie i ignorowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, które skutkować może wzrostem liczby wypadków drogowych i ich ofiar. Przyczyną takiego zachowania kierujących jest zmęczenie długą monotonną jazdą, zdenerwowanie licznymi utrudnieniami na drogach oraz ciągły pośpiech. Wówczas kierujący nie dostosowują prędkości do warunków panujących na drodze, i nieprawidłowo wyprzedzają np.: „na trzeciego”.

Czytaj całość...
 
nie dał się oszukać fałszywemu wnuczkowi

ImagePolicjanci z Wydziału Wywiadowczego KMP w Łodzi zatrzymali 26-latkę, która brała udział w oszustwie metodą na wnuczka. Funkcjonariusze ustalili, iż kobieta jest odpowiedzialna również za inne tego typu przestępstwa do których dochodziło w sierpniu na terenie Łodzi. 26 sierpnia 2015 roku około godziny 14.00 do 78-letniego mieszkańca Łodzi zadzwonił telefon. Głos w słuchawce podał się za wnuczka mężczyzny. Jak oświadczył ma kłopoty i potrzebuje 15 tysięcy złotych. Starszy pan odpowiedział, iż nie posiada takich pieniędzy, że może przekazać tylko częśc tej sumy.

Czytaj całość...
 
odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków

ImagePolicjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP zatrzymali kobietę, która posiadała znaczne ilości narkotyków. W przeszłości miała już konflikt z prawem. 27 sierpnia 2015 roku policjanci pojawili się przed jedna z posesji w rejonie ulicy Szczecińskiej w Łodzi. Z ich ustaleń wynikało, że zamieszkująca tam kobieta może posiadać znaczne ilości narkotyków. Przypuszczenia stróżów prawa szybko się potwierdziły.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2878