Z ostatniej chwili:
czwartek, 24 lipiec 2014
 
 
szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego Pana Tadeusza

Image22 lipca 2014 roku rodzina 83-latka poinformowała policję o jego zaginięciu. Funkcjonariusze natychttp://www.lodzka.policja.gov.pl/content/view/10217/99/hmiast rozpoczęli poszukiwania seniora. Ustalili jego rysopis, przekazali komunikaty do mediów, razem ze służbami współpracującymi rozpoczęli przeszukiwania pobliskich terenów. Jak ustalili kryminalni zaginiony często chodził leśną drogą ze swojego miejsca zamieszkania do Brzustowa w gminie Inowłódz. Poszukiwania były kontynuowane również w nocy. Użyto koni służbowych i  psa tropiącego. Zaangażowali się policjanci i rodzina.  Następnego dnia do działań przyłączyli się strażacy z PSP i OSP z 7 psami oraz kładem,
Kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi oraz policyjny śmigłowiec, który z góry „przeczesywał” teren. Wójt gminy Inowłódz zapewnił  osobom biorącym udział w akcji posiłek i wodę. 23 lipca 2014 roku  godzinie 16:20, policjant sprawdzając rów w Brzustowie zauważył leżącego w nim skulonego mężczyznę. Zaginionemu natychmiast udzielono  pomocy medycznej. 83-latek nie miał szans samemu wydostać się z głębokiego dołu, w którym prawdopodobnie spędził noc. Na szczęście pomoc przyszła we właściwym czasie.

Czytaj całość...
 
Święto Policji

Image

 
Policjanci ostrzegają przed skimmingiem

Policjanci ostrzegają przed skimmingiem. Podczas wpisywania nr PIN karty zawsze należy zasłaniać dłonią klawiaturę w taki sposób, aby uniemożliwić podgląd nie tylko z góry, ale i boku bankomatu.
SKIMMING – to nielegalne pozyskiwanie danych paska magnetycznego karty bankowej oraz nr PIN, w celu stworzenia kopii takiej karty i użycia jej w środowisku elektronicznym, aby dokonać wypłaty środków z przypisanego do niej rachunku bankowego, najczęściej gotówki w bankomatach (ATM - Automated Teller Machine), ale również dokonania zakupów w placówkach handlowych za pośrednictwem terminali POS (Point Of Sale).

Czytaj całość...
 
Przywłaszczył pieniądze i zgłosił rozbój

ImageW ostatnich dniach policjanci Wydziału Kryminalnego sieradzkiej komendy rozwiązali „zagadkę” rozboju, do którego doszło na terenie Sieradza w grudniu 2013 roku.
           19 grudnia 2013 roku policja otrzymała zgłoszenie od młodego mieszkańca Sieradza, że pod jednym z banków w Sieradzu dokonano na nim rozboju, w wyniku którego stracił 18 tysięcy złotych należących do jednej z firm. Funkcjonariusze od początku mieli wątpliwości co do wersji podawanej przez pokrzywdzonego. W czasie następnych kilku miesięcy przyjęto kilka scenariuszy wydarzeń, które następnie weryfikowano. W ich wyniku kryminalni byli pewni, że wersja z napadem jest wymyślona. Przy jednej z kolejnych wizyt w połowie lipca tego roku w sieradzkiej komendzie, 25-letni mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć kolejnych wątpliwości, ani obalić argumentów przedstawionych mu przez policjantów. W trakcie rozmowy przyznał się do sfingowania napadu.

Czytaj całość...
 
Nominacja generalska dla Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

ImagePrezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, 21 lipca 2014 roku, podczas uroczystości w Belwederze  mianował na stopień  generalski nadinspektora Policji  inspektora Dariusza BANACHOWICZA - Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.


Insp. Dariusz Banachowicz – ur. 6 maja 1962 r. w Łodzi. W Policji służy od 31 lat, na stopień inspektora mianowany 11 listopada 2011 r. Na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi powołany został decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych  z dn. 13 lutego 2012 r. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, a swoją wiedzę pogłębiał na specjalistycznych kursach i szkoleniach w Polsce i za granicą. W trakcie służby odznaczony: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2446