Z ostatniej chwili:
piątek, 30 styczeń 2015
 
 
Konkurs-WRD
Erazmus+
BEZPIECZNE FERIE 2015
Praktycznie od 31 stycznia 2015 roku w województwie łódzkim rozpoczynają się wyczekiwane ferie zimowe. Policjanci, w szczególności dzielnicowi, specjaliści do spraw nieletnich i patologii, funkcjonariusze prewencji kryminalnej i ruchu drogowego, w tym czasie podejmować będą działania mające na celu zapewnienie bezpiecznego wypoczynku najmłodszym i ich opiekunom. Mundurowi w tym zakresie współpracują z przedstawicielami kuratoriów, dyrektorami szkół, przedstawicielami lokalnych samorządów, administracji osiedlowej, Strażą Pożarną oraz Strażą Miejską.
Policjanci podczas codziennej służby z całą pewnością będą zwracać uwagę na dzikie lodowiska, mundurowi w wielu miejscach spotkają się z młodzieżą i dziećmi organizując zajęcia z zakresu prewencji kryminalnej oraz bezpieczeństwa na drodze, szczególnym nadzorem zostaną objęte miejsca sprzedaży alkoholu oraz papierosów pod kątem dostępu do tych używek przez nieletnich.
Od 2 lutego do 13 lutego 2015 roku Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi organizuje stały punkt kontroli autobusów. Kontrole związane z wyjazdami zorganizowanych grup dzieci i młodzieży odbywać się będą w dni robocze w godzinach od 6.30 do 9.30 na parkingu przy Al.Unii Lubelskiej w okolicach kąpieliska „Fala”.
Poza godzinami funkcjonowania stałego punktu patrole policyjne w miarę możliwości będą wykonywać kontrole autobusów bezpośrednio w miejscach zbiórek uczestników wyjazdu po uprzednim otrzymaniu zgłoszenia telefonicznego : 0-42 665 25 10 w godzinach 8.00-16.00.


Czytaj całość...
 
Odpowie za oszustwa metodą na wnuczka
ImagePolicjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Łodzi zatrzymali kobietę, która była kurierem odbierającym pieniądze od oszukanych osób pod pretekstem pomocy rzekomemu krewnemu. Zatrzymana już usłyszała trzy zarzuty związane z przestępczą działalnością.
Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu od pewnego czasu analizowali przypadki wyłudzeń pieniędzy od starszych osób, do których dzwonili rzekomi krewni i prosili o pomoc finansową. Zwykle rozmówca dzwoniąc telefonicznie  podawał się za krewnego  i przekonywał o tragicznych skutkach wypadku drogowego i potrzebie zadośćuczynienia poszkodowanemu. Rozmówca był w oczach pokrzywdzonych na tyle wiarygodny, że kobiety zgadzały się bez wahania na pomoc, przekazując gotówkę rzekomej znajomej dzwoniącego.
Czytaj całość...
 
Złodziej, który włamał się do budynku plebanii został zatrzymany przez rawskich policjantów
Image27 stycznia 2015 roku około godziny 20:30 rawscy funkcjonariusze zatrzymali  sprawcę kradzieży z włamaniem do budynku plebanii w miejscowości Sierzchowy w gminie Cielądz. Około 17:50 policjanci zostali  zawiadomieni o przestępstwie.  Ustalili, że pod nieobecność kolędującego księdza proboszcza doszło do włamania na plebanię. Sprawca po wybiciu okna i wejściu do środka przeszukał pomieszczenia a następnie  skradł portfel wraz z pieniędzmi. Na miejsce skierowano przewodnika z psem tropiącym. Policjanci w rozmowach z mieszkańcami ustalili, że nietypowo około godziny 16.20 w kościele włączyły się dzwony. Jak się okazało zostały uruchomione przypadkowo przez włamywacza.
Czytaj całość...
 
Policjanci uratowali z pożaru
ImagePolicjanci z  wieluńskiej komendy uratowali życie kilku osobom wynosząc je z płonącego budynku. 27 stycznia 2015 roku około godziny 21.00 oficer dyżurny został poinformowany, że w Wieluniu przy ulicy Młodzieżowej pali się jeden z budynków mieszkalnych. Natychmiast wysłał tam patrol dzielnicowych w składzie sierżant sztabowy Damian Pęcherz oraz sierż. Damian Grobelny. Funkcjonariusze już na miejscu wspólnie  ze strażakami z Komendy PSP w Wieluniu rozpoczęli ewakuację osób. Policjanci wiedzieli, że  w mieszkaniach znajdują się ludzie, którzy potrzebują natychmiastowej pomocy. Kiedy wbiegli do zadymionej klatki schodowej usłyszeli z jednego z lokali głos mężczyzny wołającego o pomoc. Na podłodze leżał mężczyzna. Pomieszczenie było całkowicie zadymione i w większej części zajęte ogniem. Stróże prawa wynieśli pokrzywdzonego na zewnątrz budynku.
Czytaj całość...
 
odpowiedzą za handel ludźmi
ImageSkierniewiccy policjanci wsparci przez łódzkich funkcjonariuszy zatrzymali cztery osoby związane z procederem handlu ludźmi oraz ułatwianiem i czerpaniem korzyści z cudzej prostytucji. Ofiary wyszukiwane były na portalach internetowych. Podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości związanej z handlem ludźmi oraz  czerpaniem korzyści finansowych z cudzej prostytucji 23 stycznia 2015 roku, w godzinach popołudniowych, funkcjonariusze otrzymali informację , z której wynikało, iż w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Armii Krajowej w Skierniewicach , przebywają wbrew swojej woli kobiety świadczące usługi seksualne. Policjanci dotarli pod wskazany adres i potwierdzili sygnał. Już po kilkudziesięciu minutach, w pobliżu  zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu zgierskiego odpowiedzialnych za organizacje tego procederu. jeszcze tego samego dnia do 34 latka i jego o trzy lata młodszego wspólnika dołączyły ich partnerki w wieku 29 i 19 lat. One także miały swój udział w tym przestępstwie.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2661