Z ostatniej chwili:
poniedziałek, 27 kwiecień 2015
 
 
Konkurs-WRD
Erazmus+
Wyszukiwał ofiary przez Internet

ImagePolicjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który wykorzystując komunikator internetowy i przesyłane wiadomości sms, namawiał małoletnie dziewczyny do spotkań, podczas których miałoby dojść do kontaktów seksualnych.  Dodatkowo śledczy ustalili, że mężczyzna doprowadził jedną nastolatkę do innej czynności seksualnej. Sąd Rejonowy w Zgierzu na wniosek Prokuratury Rejonowej nadzorującej śledztwo, zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj całość...
 
Policjanci zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich

ImageWspólne działania funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Tuszynie i Centralnego Biura Śledczego Policji w Łodzi doprowadziły do zlikwidowania plantacji konopi. Łącznie zabezpieczono 84 doniczki z krzakami konopi indyjskich, blisko 76 gramów suszu konopi oraz specjalistyczne oprzyrządowanie służące do jej produkcji. Właściciele plantacji usłyszeli już zarzuty posiadania oraz wytwarzania znacznych ilości środków odurzających jak również posiadania sprzętu służącego do ich wytwarzania za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj całość...
 
Odpowie za posiadanie znacznych ilości marihuany

ImagePolicjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową  KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który posiadał ponad 175 gramów marihuany. Większość narkotyków ukrył w lodówce.
Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową pojawili się pod jednym z bloków na osiedlu Chojny. Z ich ustaleń wynikało, że mieszkający pod wskazanym adresem mieszkaniec może posiadać narkotyki. Po jakimś czasie pod blok podjechał samochód należący do podejrzewanego. Funkcjonariusze znaleźli w pojeździe dilerkę z marihuaną. Na tym jednak nie skończyły się działania funkcjonariuszy, którzy przeszukali mieszkanie mężczyzny. Policjanci znaleźli w lodówce i na szafie łącznie ponad 175 gramów marihuany.

Czytaj całość...
 
Zamaskowani mężczyźni napadli na salonik prasowy

ImageDwóch zamaskowanych mężczyzn wtargnęło do jednego z łódzkich saloników prasowych, rozpylili w kierunku ekspedientki gaz pieprzowy, a następnie skrępowali taśmą klejącą i okradli. Nie uciekli jednak daleko. Kilka minut później zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Wydziału Wywiadowczego KMP w Łodzi. 23 kwietnia 2015 roku kilka minut przed godziną 18.00 do jednego z saloników prasowych znajdujących się na ulicy Kopernika w Łodzi weszły dwie zamaskowane osoby. Mężczyźni rozpylili w kierunku ekspedientki gaz pieprzowy, krzycząc, by ta wskazała gdzie chowa pieniądze. Powiedzieli, iż jeśli tego nie zrobi to ja zabiją. Kobieta była przerażona. Mężczyźni szarpali ją i przewrócili na ziemię. Następnie zakleili jej usta taśmą klejącą oraz skrępowali ręce i nogi. Zażądali wskazania gdzie znajduje się sejf. 

Czytaj całość...
 
odpowie za rozbój i zgwałcenie

ImagePrzestępstwa seksualne, z uwagi na swój charakter, należą do wyjątkowej kategorii.  Przedmiotem zamachu jest wolność dysponowania swoim ciałem w sferze seksualnej a także wolność obcowania płciowego osób niepoczytalnych lub o ograniczonej poczytalności a także osób pozostających w stosunku zależności od sprawcy lub w krytycznym położeniu. Dla ochrony osób pokrzywdzonych  kodeks postępowania karnego przewiduje  ich  jednorazowe przesłuchanie i to wyłącznie przez sąd. Policjanci przyjmując zawiadomienie o przestępstwie dysponują początkowo jedynie bardzo ogólną wiedzą co do faktów a mimo tego od początku prowadzą wiele czynności mających na celu szybkie ustalenie sprawcy i zebranie materiału dowodowego pozwalającego na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej przed sądem. 20 kwietnia 2015 roku do piotrkowskiej komendy zgłosiła się cudzoziemka, która powiadomiła o dokonanym na jej osobie rozboju i zgwałceniu. Kobieta zajmowała się od pewnego czasu prostytucją przydrożną. Nieznany sprawca wywiózł ją w głąb lasu, sterroryzował  nożem i skradł kilkaset złotych, które posiadała przy sobie a następnie zgwałcił.

 

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2754