Z ostatniej chwili:
wtorek, 06 październik 2015
 
 
MEDIACJA PRAWEM KAŻDEGO
Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na 15 października 2015 roku , a Tydzień Mediacji Ministerstwo Sprawiedliwości zorganizowało w dniach od 12 do 17 października 2015 roku. Po raz kolejny w działania te angażuje się Polska Policja.    
Policjanci z województwa łódzkiego będą udzielać informacji na temat postępowania mediacyjnego podczas dyżurów pełnionych w trakcie Tygodnia Mediacji w siedzibach Komend Powiatowych/Miejskich Policji./informacja na stronach internetowych poszczególnych jednostek/.
    Tegoroczne obchody będą przebiegały pod hasłem „Masz prawo do mediacji”.
   
Czytaj całość...
 
Uprawiał konopie indyjskie
ImagePolicjanci z Wydziału Wywiadowczego zatrzymali mężczyznę, który uprawiał marihuanę. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 16 gramów substancji odurzającej należącej do 20-latka.  2 października 2015 roku kilka minut po godzinie 23.00 patrolujący rejon Bałut patrol policyjnych wywiadowców zauważył podejrzanie zachowujących się trzech mężczyzn. Funkcjonariusze postanowili, ich wylegitymować. Podczas kontroli u jednego z nich, w kurtce, zauważyli torebkę foliową z suszem roślinnym.
Czytaj całość...
 
Pracownicy okradali firmę oponiarską
ImagePolicjanci z komisariatu w Sulejowie wspólnie z piotrkowskimi wywiadowcami zatrzymali 4 mężczyzn mających związek z kradzieżami i paserstwem opon samochodowych. Straty oszacowano na kwotę blisko 100 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali też część skradzionego mienia. Policjanci z Wydziału Wywiadowczego piotrkowskiej jednostki wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Sulejowie pracowali nad sprawą kradzieży, do jakich dochodziło na przestrzeni dwóch ostatnich lat na terenie jednej z firm w powiecie. Łupem złodziei padło prawie 500 sztuk opon samochodowych. Straty oszacowano na kwotę blisko 100 tysięcy złotych. Prowadząc postępowanie policjanci na bieżąco gromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na ustalenie tożsamości podejrzewanych osób.

Czytaj całość...
 
Działania pod kryptonimem - ciężarówka
Image 1 października 2015 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Łodzi przeprowadzili działania pod kryptonimem „ciężarówka”. Działania prowadzone były pod kątem ujawniania i eliminowania z ruchu pojazdów, których kierujący przekraczają obowiązujące normy czasu pracy, stan techniczny ich pojazdów zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym, a przewożony w autach ładunek znacznie przekracza dopuszczalne normy nacisku na poszczególne osie. Łącznie podczas trwania akcji policjanci skontrolowali 50 samochodów ciężarowych. Na kierujących nałożono 48 mandatów karnych, zatrzymano 5 dowodów rejestracyjnych,  ujawniono 1 kierującego samochodem ciężarowym znajdującego się po użyciu alkoholu, oraz zatrzymano 1 prawo jazdy.


Czytaj całość...
 
kierował tirem mając 4 promile alkoholu
ImageDzięki anonimowej informacji innego kierowcy i szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. 29 września 2015r. o godzinie 18.50 dyżurny sieradzkiej policji odebrał telefon od anonimowego użytkownika drogi, że trasą szybkiego ruchu S-8 w kierunku Wrocławia jedzie samochód ciężarowy z naczepą, którego kierowca prawdopodobnie jest pijany.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 2911