Policja Łódzka

Aktualności

Zobacz SPOT
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas

Statystyki dnia

2019-04-18
Zatrzymani na gorącym uczynku36
Zatrzymani poszukiwani13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
Wypadki drogowe8
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach6
2019-04-17
Zatrzymani na gorącym uczynku32
Zatrzymani poszukiwani13
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący16
Wypadki drogowe14
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach18
2019-04-15
Zatrzymani na gorącym uczynku36
Zatrzymani poszukiwani12
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący19
Wypadki drogowe12
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach13
2019-04-14
Zatrzymani na gorącym uczynku53
Zatrzymani poszukiwani9
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący33
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach10
2019-04-14
Zatrzymani na gorącym uczynku34
Zatrzymani poszukiwani7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący17
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach9

Wiadomości z powiatów

Mapa Zagrożeń
Erasmus+
 
Policja Łódzkie - Magazyn Policjantów i Pracowników Województwa Łódzkiego
NSZZ Policjantów Województwa Łódzkiego
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
FotoPrzestroga
KONKURSY - Wydział Ruchu Drogowego
 

Najczęściej czytane

 1. Uprowadzony pociąg i ofiary wśród pasażerów- czyli policyjne ćwiczenia

  12 kwietnia 2019 roku rozpoczęło się ćwiczenie pod kryptonimem „POCIĄG 2019”. Składało się ono z dwóch części : kryzysowej i procesowej. Około godziny 2.00 w nocy doszło do uprowadzenia z dworca Łódź - Kaliska pociągu z pasażerami stanowiącymi zakładników. Padły strzały. Skład zatrzymał się w rejonie łódzkiego Przemysłowego Olechowa. W działania włączyły się wszystkie siły policyjne z negocjatorami i kontrterrorystami włącznie.

 2. Grupa włamywaczy zatrzymana przez kryminalnych

  Od listopada 2018 roku włamywali się i okradali różne punkty w kilku miejscowościach powiatu łódzkiego wschodniego oraz powiatów ościennych. Dzięki sumiennej pracy rzgowskich i koluszkowskich policjantów udało się rozpracować 5 - osobową grupę ,,amatorów cudzego mienia”. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 3. Wkrótce nowy Komisariat Policji w Widawie

  12 kwietnia 2019 roku w Widawie odbył się apel z okazji wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego Komisariatu Policji, którego siedziba będzie znajdować się przy ulicy Nowy Rynek. W uroczystości wziął udział Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński , Sekretarz Stanu KPRM Joanna Kopcińska, Poseł na Sejm RP Witold Waszczykowski, Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwona Koperska,Zastępca Komendanta Głównego Policji mł. insp. Tomasz Szymański , Starosta Łaski Piotr Wołosz, Wójt Gminy Widawa Michał Włodarczyk a także inni przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, Rodziny Policyjnej 1939 r. oraz kadra kierownicza Łódzkiego Garnizonu Policji.

 4. Wypadek na drodze krajowej 91. Nie żyje jedna osoba, dwie są ranne.

  Do tragicznego wypadku drogowego doszło 17 kwietnia 2019 roku, około godziny 2.45, na 338,5 kilometrze drogi krajowej 91, w Srocku. Nie żyje kierowca vw caddy. Dwóch pasażerów trafiło do szpitala.

 5. Policyjne ćwiczenia na stadionie i dworcu

  17 kwietnia 2019 roku na dworcu Łódź Kaliska a następnie na stadionie ŁKS odbyły się symulacyjne działania policyjne. Założeniem ćwiczeń, w których wzięli udział funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji oraz Nieetatowych Oddziałów, jest doskonalenie taktyki działania w pododdziałach zwartych. Z założenia na Dworzec Łódź Kaliska przyjechał pociąg z kibicami piłkarskimi, którzy po opuszczeniu składu przemieścili się w kierunku stadionu. W trakcie przemarszu osoby symulowały popełnianie przestępstw i wykroczeń. Zadaniem policjantów było odpowiednie reagowanie na wspomniane zachowania a dowodzących działaniami dobór odpowiedniej taktyki do istniejących zagrożeń.

Tagi

utonięcie kradzież rozbójnicza środki odurzające prewencja kontrabanda kradzież z włamaniem plantacja konopi indyjskich groźby karalne tytoń porozumienie kradzież z włamaniem nieletni narkotyki kradzieże wrd pobicie papierosy obywatelskie ujęcie czujny po służbie pseudokibice kradzież zaginiony oszustwo kradzież pojazdu nietrzeźwy kierujący zniszczenie mienia Uratowany przez policjantów uratowana przez policjantów marihuana wypadek drogowy wypadek śmiertelny dopalacze nielegalny tytoń odnaleziona zaginiona konkurs poszukiwany nietrzeźwa kierująca uszkodzenie mienia usiłowanie zabójstwa rozbój poszukiwania ruch drogowy przestępczość gospodarcza kradzież z włamaniem do pojazdu znaki towarowe łapówka uszkodzenie ciała korupcja zabójstwo kolizja

Linki