Napadł na wolontariuszy WOŚP - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na wolontariuszy WOŚP

Łódzcy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o to, że grożąc nożem kilku nieletnim wolontariusz skradł puszkę z datkami na WOŚP. Sprawcy grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował 33-latka na 3 miesiące.

15 stycznia 2017 roku w dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, około godziny 12.00, w okolicy kościoła przy ulicy Strycharskiej w Łodzi doszło do rozboju.  Nieznany wówczas sprawca grożąc trzymanym w ręku nożem do tapet zastraszył 3 małoletnich wolontariuszy a następnie skradł puszkę z datkami na WOŚP i uciekł.  Policjanci pracując nad sprawa ustalali i przesłuchiwali świadków, zabezpieczali zapisy monitoringów, na podstawie bieżącej analizy materiału dowodowego oraz znajomości środowiska osób wchodzących już wcześniej w konflikty z prawem  typowali sprawcę.

2 lutego 2017 funkcjonariusze dotarli pod  ustalony adres, pod którym miał przebywać podejrzewany mieszkaniec Rudy Śląskiej. Mężczyzna od dłuższego czasu zamieszkuje na terenie Łodzi wraz z konkubiną i dzieckiem.  33-latek został zatrzymany. Po rozmowie z policjantami wskazał miejsce gdzie w zaspie śnieżnej ukrył puszkę, z której wcześniej zabrał gotówkę. Charakterystyczna puszka WOŚP została   zabezpieczona przez funkcjonariuszy. Śledczy przeprowadzili także okazania zatrzymanego pokrzywdzonym nieletnim co potwierdziło wcześniejsze ustalenia. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat.  Taki zarzut 33-latek usłyszał już w prokuraturze, która wystąpiła do sądu o tymczasowy areszt dla podejrzanego. 4 lutego decyzją sądu meżczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

  • policjanci z zatrzymanym
  • zabezpieczona puszka