Odurzony za kierownicą - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Odurzony za kierownicą

Kontrola drogowa w Opocznie zakończyła się zatrzymaniem kierowcy pod wpływem narkotyków. Idąc po nitce do kłębka w miejscu zamieszkania kolegi kierowcy funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3,61 grama marihuany. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej prowadzonej przez policjantów opoczyńskiej  drogówki. Funkcjonariusze w Drzewicy  zatrzymali kierującego volkswagenem bora. Mundurowi zauważyli, że kierujący dość nietypowo reaguje na wydawane polecenia. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało obecności alkoholu w organizmie, jednak zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia mundurowych i przypuszczenia, że może znajdować się on pod wpływem narkotyków. Dodatkowo wyczuli od  19 latka charakterystyczną woń marihuany.

W związku z tym policjanci poddali kierowcę badaniu na zawartość narkotyków w organizmie. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Wynik testu nie pozostawiał wątpliwości, że 19 latek znajduje się pod wpływem środków odurzających. Do dalszych czynności w sprawie włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego opoczyńskiej  jednostki policji.  Jeszcze tego samego dnia dotarli  do kolegi zatrzymanego kierowcy, 19  letniego mieszkańca gminy Gielniów. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policjanci zabezpieczyli ponad 3,61 grama marihuany oraz akcesoria do  cięcia  narkotyku i jego  zażywania. Dodatkowo  policjanci zabezpieczyli 1160 złotych.

Kierowca bory odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem  środka odurzającego. 19 letni mieszkaniec gminy Gielniów usłyszał zarzuty posiadania  i udzielania  substancji narkotycznych. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.