Policjanci odzyskali przywłaszczony samochód - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali przywłaszczony samochód

Wieruszowscy policjanci zatrzymali osobę podejrzaną o przywłaszczenie samochodu, do którego doszło 18 lipca 2017r. w Wieruszowie. Funkcjonariusze odzyskali utracony pojazd. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

20 lipca 2017 roku oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie telefonicznie został powiadomiony przez pokrzywdzoną, 44 - letnią mieszkankę Bełchatowa o przywłaszczeniu samochodu marki Ford Mondeo o wartości 100 tys. złotych.

Z relacji kobiety wynikało, że w Bełchatowie prowadzi wypożyczalnię samochodów. 8 lipca 2017 roku wypożyczyła pojazd 32 – letniemu mieszkańcowi powiatu wieruszowskiego. Według ustaleń, 32 – latek wypożyczonego pojazdu nie zwrócił do wypożyczalni.

20 lipca 2017 roku właścicielka pojazdu ustaliła, że samochód zaparkowany jest na terenie powiatu wieruszowskiego o czym powiadomiła miejscowych policjantów.

Funkcjonariusze dzięki sprawnej interwencji zlokalizowali na jednym z parkingów przywłaszczony pojazd. Tam również obserwując wskazane miejsce wieruszowscy stróże prawa zatrzymali 32 - letniego mężczyznę, podejrzanego o przywłaszczenie forda mondeo.

Policjanci ustalili również, że 19 lipca 2017 roku 32 – latek w trakcie użytkowania forda, tankując bez opłaty, skradł paliwo na jednej ze stacji paliw w Wieruszowie. Nieuczciwy klient wypożyczalni usłyszał już zarzuty przywłaszczenia i kradzieży. Za takie czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzany był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.