Działania "Cukierek albo rózga" - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Cukierek albo rózga"

W dniu 20 grudnia 2017 roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie wspólnie z przedstawicielem piotrkowskiego WORD-u oraz uczniami Szkoły Podstawowej w Lubcu przeprowadzili działania pn. „Cukierek albo rózga”. Akcja miała na celu promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przybliżenie dzieciom pracy policjantów drogówki.

Niecodzienne działania zostały przygotowane przez Szkołę Podstawową w Lubcu oraz Komendę Powiatową Policji w Bełchatowie, a poprowadził je Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego – kom. Marcin Kucner. W akcję zaangażowany był również przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim.

W trakcie działań kierowcy, którzy poruszali się zgodnie z przepisami, dbając o bezpieczeństwo swoje i pozostałych uczestników ruchu,  zostali nagrodzeni cukierkami oraz licznymi uśmiechami ze strony dzieci. Natomiast kierowcy oraz piesi, którzy popełnili wykroczenie zamiast mandatu, otrzymywali z rąk uczniów rózgę, obiecując poprawę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Wyjątkowy patrol miał również okazję zapoznać się z wyposażeniem karetki pogotowia ratunkowego, która została zatrzymana do kontroli w trakcie działań. Ratownicy medyczni chętnie pokazali dzieciom sprzęt ratunkowy, a policjanci przypomnieli o właściwym zachowaniu podczas przejazdu pojazdu uprzywilejowanego.

Na zakończenie dokonano podsumowania akcji, które pokazało, że dzieci rozdały zdecydowanie więcej cukierków i uśmiechów niż rózg.