Betlejemskie Światełko dla pabianickiej policji - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Betlejemskie Światełko dla pabianickiej policji

Harcerze z 79. Pabianickiej Drużyny Harcerskiej ,,Wilki” im. 15 Pułku Piechoty Wilków podczas uroczystego spotkania z udziałem kadry kierowniczej, policjantów i zaproszonych gości przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju pabianickiej policji. Światełko od harcerzy przyjął komendant powiatowy insp. Cezary Petrus.

Tradycja przekazywania betlejemskiego światła sięga 1986 roku. Skauci odbierają płomień z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego, a następnie przekazują swoim kolegom z całego świata. Polscy harcerze uczestniczą w wielkiej sztafecie przekazywania betlejemskiego światła pokoju od 1991 roku. Tradycją jest, iż otrzymują Światło od słowackich skautów. W tym roku Betlejemskie Światełko Pokoju zapłonie po raz 27 jako znak braterstwa, jedności i pokoju. Tegoroczne hasło sztafety brzmi ,,W tobie jest światło".  Harcerze pabianickiego hufca, utożsamiając się z tegoroczną edycją Betlejemskiego Światełka Pokoju złożyli  policjantom życzenia zdrowych, spokojnych i spędzonych w rodzinnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia.   

Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach insp. Cezary Petrus obierając Betlejemskie Światełko podziękował harcerzom za piękną, świąteczną inicjatywę, która od wielu lat trafia również do pabianickiej policji i ma dla niej ogromne znaczenie.