Policjanci dziękują za czujność - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci dziękują za czujność

Dzięki zdecydowanej postawie 29 letniej mieszkanki powiatu opoczyńskiego zatrzymany został nietrzeźwy kierowca fiata punto. Kobieta zajechała drogę pijanemu kierowcy i wezwała na miejsce policję.

11  stycznia  2017 roku, przejeżdżająca  przez miejscowość Zakrzów kobieta, zauważyła, że  jadący przed nią samochód marki Fiat Punto jedzie nieregularnie, zmienia pas drogi, jedzie "wężykiem". Kobieta  zauwazyła także, że kierujący punto  wyrzuca przez  otwarte okno pustą butelkę prawdopodobnie po alkoholu.

Przypuszczając, że kierowca fiata  jest nietrzeźwy, 29 latka  zajechała mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę i wezwała na miejsce policję.

Okazało się, że  kobieca intuicja i tym razem nie zawiodła. 61 letni kierowca  fiata punto był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.

Samochód, którym się poruszał został odholowany.

 

Policjanci dziękują kierującej  za czujność i godną naśladowania obywatelską postawą. Dzięki tak zdecydowanej reakcji,  być może nie doszło  do tragedii na drodze.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zatrzymanie prawa jazdy na 3 lata oraz wpłata 5.000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

 

asp.szt. Barbara Stępień