Handlowali środkami odurzającymi - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali środkami odurzającymi

Policjanci z wydziału kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali 27 – latka, który sprzedał środki odurzające, a nastolatek po ich zażyciu z objawami zatrucia trafił do szpitala. Śledztwo w tej sprawie prowadzi wieluńska prokuratura. Za handel środkami odurzającymi grozi do 10 lat pozbawiania wolności.

 

Kryminalni uzyskali informację, że 27-letek może zamawiać środki odurzające w internecie, a następnie handlować nimi na terenie miasta. Kiedy 17 maja 2016 roku kilka minut po godzinie 15 policjanci zobaczyli potencjalnego dilera odbierającego z jednego z paczkomatów przesyłkę postanowili sprawdzić jej zawartość. Gdy tylko się zbliżyli do mężczyzny ten zaczął uciekać. Po chwili odrzucił paczkę. Nie udało mu się zbiec. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez patrol kryminalnych. Jak się okazało odebrał 31 gramów środków psychotropowych w postaci tak zwanych "dopalaczy". W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego policjanci znaleźli również 18 gramów marihuany oraz kruszak i wagę elektroniczną służące do niedozwolonego przetwarzania i przerobu środków odurzających lub substancji psychotropowych. Usłyszał miedzy innymi zarzut za handel narkotykami.

Tego samego dnia do wieluńskiego szpitala trafił 16 – letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który został przyjęty z objawami zatrucia po zażyciu środków odurzających. Jak to sam określił dostał dwa "buchy". Policjanci szybko ustalili gdzie i od kogo otrzymał narkotyki. Zatrzymali w tej sprawie 19 – letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego, który przyznał się do udzielenia małoletniemu środków odurzających. Okazało się, że 19- latek kupił narkotyki kilka dni wcześniej u zatrzymanego dilera, płacąc za nie telefonem komórkowy. Na uwagę zasługuje fakt, że kryminalni zatrzymując dilera, znaleźli przy nim uzyskany za handel narkotykami telefon. Za udzielanie środków odurzających małoletniemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności