Śmiertelny wypadek w miejscowości Grabek - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek w miejscowości Grabek

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Grabek w gminie Szczerców. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć poniósł 39-letni bełchatowianin.

14 lutego 2018 roku bełchatowscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło o godzinie 5.20 w miejscowości Grabek w gminie Szczerców. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 39-letni kierujący peugeotem jadąc drogą od strony miejscowości Rząśnia nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu drogą wojewódzką 483 volkswagenowi transporterowi, którym kierował 41-letni mieszkaniec Poddębic. Obaj kierowcy poszkodowani w wypadku zostali przewiezieni do bełchatowskiego szpitala. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy 39-letni bełchatowianin zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci z bełchatowskiej komendy.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Przy zmiennej aurze kluczowe jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Wraz z jej wzrostem skutki wypadków stają się poważniejsze. Pamietajmy, że lokalne mgły i oblodzenia jezdni mogą zaskoczyć nawet najlepszych kierowców.