Mistrzyni karate w policyjnym mundurze - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Mistrzyni karate w policyjnym mundurze

10 marca 2018 roku w Lęborku odbyły się XXXVIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF. Funkcjonariuszka Oddziału Prewencji Policji w Łodzi - st. post. Justyna Gradowska - wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w konkurencji kumite w kategorii do 61 kg.

W zawodach tych rywalizowało blisko 150 zawodniczek i zawodników z 38 klubów z całej Polski. Rozegranych zostało 14 konkurencji indywidualnych oraz 4 konkurencje drużynowe (kata i kumite).

Dodatkowo po kilkuletniej przerwie na Mistrzostwa powróciła konkurencja OPEN, w której Nasza funkcjonariuszka zajęła III miejsce, przegrywając tylko jedną z dziesięciu stoczonych walk na tych zawodach. Ostatnią konkurencją rozegraną w tym dniu była konkurencja kumite drużynowe kobiet, gdzie wraz z koleżanką z klubu – Martą Bogusław – zajęły II miejsce.

Justyna Gradowska z policyjnym mundurem związana jest od 2015 roku. Na co dzień pełni służbę w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi, a w czasie wolnym trenuje w Karate Klub Kumade Łódź pod okiem trenera Macieja Krochmalskiego. Warto podkreślić, że Karate WKF po raz pierwszy w 2020 roku pojawi się jako dyscyplina olimpijska w Tokio.

Justyna zaś dzięki swojej wytrwałości i determinacji odnosi sukcesy zarówno na płaszczyźnie sportowej, jak i zawodowej.