Kaskadowa kontrola prędkości - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Kaskadowa kontrola prędkości

Dzisiaj, od godzinach porannych policjanci pabianickiej drogówki prowadzą działania kaskadowej kontroli prędkości na drodze wojewódzkiej nr 710 biegnącej przez powiat pabianicki. Kontrole drogowe odbywają się również w powiecie łaskim, zduńskowolskim i sieradzkim, przez które biegnie droga W-710. Tego typu ponadpowiatowe działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo, jakie ze sobą niesie lekceważenie przepisów prawa.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że na wyznaczonym odcinku drogi, w pewnej odległości kolejno po sobie ustawionych jest kilka radiwozów. Pabianicka drogówka podczas dzisiejszych działań wykorzystuje również motocykle. Policjanci wyposażeni w laserowe mierniki prędkości kontrolują prędkość, a także sprawdzają trzeźwość kierujących, wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.  Akcja ma pomóc w ograniczeniu liczby zdarzeń drogowych. Ma też przyczynić się do elimincji kierowców łamiących przepisy.

W powiecie pabianickim, podobnie jak na terenie całego kraju, jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji drogowych jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy. Z policyjnych analiz wynika, że w wielu przypadkach za błędy kierowców wysoką cenę płacą inni uczestnicy ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą mogą ustrzec nas przed kalectwem lub utratą życia.