Dni Otwartych Funduszy Europejskich z łęczycką policją - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dni Otwartych Funduszy Europejskich z łęczycką policją

Policjanci z łęczyckiej komendy uczestniczyli w imprezach plenerowych z okazji „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”. Pierwsza z nich odbyła się 11 maja 2018 roku w Błoniu na terenie miejscowej podstawówki, zaś 12 maja policjanci zagościli na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Łęczycy.

Odpowiadając na zaproszenie organizatorów funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Łęczycy uczestniczyli 11 i 12 maja 2018 w pikniku z okazji „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”. Pierwsza z imprez była zorganizowana przez Urząd Gminy w Łęczycy na terenie Szkoły Podstawowej w Błoni. Odbywająca się 12 maja na terenie Łęczycy została zorganizowana przez Urząd Miasta. Na naszym stoisku znalazło się wiele ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i starszych. Chętni mogli usiąść za kierownicą radiowozu i policyjnych motocykli. Przedstawiliśmy pracę technika kryminalistyki, która wzbudziła zainteresowanie najmłodszych, którzy ochoczo przystąpili do odwzorowania odcisków dłoni. Dużym zainteresowaniem cieszyły się tzw.: „alkogogle”, których działanie uczestnicy testowali podczas pokonywania przygotowanego toru.

Korzystając ze spotkania policjanci starali się pokazać mieszkańcom to z czego korzystają na co dzień, stojąc na straży bezpieczeństwa i porządku prawnego. Przy okazji zachęcali do wstępowania do Policji. Każdy mógł się zapoznać z działaniem programu „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”.