Policjanci na Dniu z Funduszami Europejskimi w Konstantynowie Łódzkim - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na Dniu z Funduszami Europejskimi w Konstantynowie Łódzkim

13 maja 2018 roku w parku przy placu Wolności odbył się piknik, którego tematem przewodnim były fundusze unijne w Konstantynowie Łódzkim. Gmina Konstantynów Łódzki wspólnie z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi oraz Wojewódzkim Urzędem Pracy w Łodzi zaprosili mieszkańców do wspólnego świętowania tego, jak zmienił się Konstantynów Łódzki dzięki wsparciu z Unii Europejskiej. W to niecodzienne przedsięwzięcie włączyli się również miejscowi policjanci.

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w Konstantynowie Łódzkim zapewnił atrakcje dla całych rodzin. Zjeżdżalnia, zamek czy ścianka wspinaczkowa przeżywały prawdziwe oblężenie najmłodszych mieszkańców. Atrakcje dla dzieci przygotowali również konstantynowscy policjanci. Dzielnicowi wraz z policjantem ruchu drogowego prezentowali sprzęt i wyposażenie, jakiego na co dzień używają podczas służby. Najmłodsi mogli poznać z bliska pracę mundurowych, wsiąść na motocykl czy do radiowozu. Maluchy bardzo chętnie przymierzały sprzęt szturmowy oraz kolorowały malowanki o tematyce policyjnej. Dla starszych atrakcją były alko i narkogogle. Dzięki tym urządzeniom w atmosferze świetnej zabawy, każdy mógł uświadomić sobie, jakim zagrożeniem jest jazda na podwójnym gazie i pod wpływem środków odurzających. Pokonanie pozornie prostego slalomu między pachołkami przy zaburzonej koordynacji wzorkowo-ruchowej było dla niektórych nie lada wyzwaniem. Niemałą atrakcją cieszył się również konkurs z przepisów ruchu drogowego w formie loterii. Losy zawierały pytania dotyczące różnych sytuacji drogowych bądź zadania sprawnościowe. Można było wygrać gadżety Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi i gminy Konstantynów Łódzki.

Majówka z funduszami europejskimi w tle była również doskonałą okazja do promowania zawodu policjanta i zachęcania młodych ludzi do wstąpienia w policyjne szeregi.