Mądry przedszkolak to bezpieczny przedszkolak - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Mądry przedszkolak to bezpieczny przedszkolak

Moc pozytywnej energii i dawka wiedzy o bezpieczeństwie popłynęła do przedszkolaków. A to za sprawą ,,energetycznego” przedsięwzięcia z udziałem pabianickiej policji i PGE Dystrybucja S.A Oddział w Łodzi.

16 maja 2018 roku w Przedszkolu Miejskim nr 11 w Pabianicach  odbyła się inauguracja programu profilaktycznego zatytułowanego „Mądry przedszkolak to bezpieczny przedszkolak”. To już kolejna edycja, gdzie pabianicka policja wspólnie z PGE Dystrybucja S.A. Oddział w Łodzi poprzez zabawę uczy najmłodszych bezpiecznych zachowań. W inauguracyjnym spotkaniu uczestniczył komendant powiatowy insp. Cezary Petrus, dzielnicowi, profilaktyk społeczny oraz łódzcy energetycy. – Zależy nam na tym, abyście od najmłodszych lat byli ekspertami w zakresie bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Mamy nadzieję, że po dzisiejszym spotkaniu staniecie cię małymi ekspertami w waszych domach i będziecie podpowiadać dorosłym, czego nie należy robić, a co należy robić dobrze – mówiła do przedszkolaków Bożena Matuszczak – Królak, specjalista ds. komunikacji łódzkiego oddziału PGE. Policjanci wraz z energetykami przygotowali dla dzieci pełną pozytywnej energii pogadankę. Przedszkolaki poprzez zabawę dowiedziały się m.in. skąd bierze się prąd i jaką rolę pełni w naszym życiu, jakie są podstawowe źródła energii elektrycznej oraz jak racjonalnie i przyjaźnie dla środowiska z niej korzystać. Poznały także zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz numer alarmowy do pogotowia energetycznego. Niemałą frajdą były zagadki. Co to jest? Jeżdżę sobie po dywanie, kiedy w domu jest sprzątanie. – pytała prowadząca spotkanie. - Odkurzacz! Odpowiadały spontanicznie przedszkolaki. W nagrodę otrzymywały drobne upominki.

O tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, właściwe zachowanie na drodze, wobec osób obcych i czworonogów przypomniała dzieciom mł. asp. Aleksandra Białkowska. Atrakcją dla nich były również ćwiczenia. Ale nie te gimnastyczne, a poświęcone uczeniu się prawidłowej postawy przed atakiem psa. Przedszkolaki wedle wskazówek przyjmowały postawę tzw. ,,żółwika”.  Maluchy bardzo chętnie i entuzjastycznie uczestniczyły w tych niecodziennych zajęciach. Uśmiechów i podziękowań było co nie miara. Na pamiątkę otrzymały elementy odblaskowe ufundowane przez PGE Dystrybucja S.A. Oddział w Łodzi.

W ramach tegorocznej edycji dzielnicowi wspólnie z łódzkimi energetykami odwiedzą wszystkie pabianickie przedszkola, nakręcając najmłodszych pozytywną i bezpieczną energią. Bo mądry przedszkolak to bezpieczny przedszkolak.