Dzielnicowy po służbie zatrzymał złodziei - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy po służbie zatrzymał złodziei

Wracający ze służby dzielnicowy zatrzymał dwóch mężczyzn, którzy okradli sklepy na osiedlu Retkinia w Łodzi. Wpadli, gdy w autobusie chwalili się swoim łupem.

29 maja 2018r po godz.16.00 st.sierż. Bartłomiej Świderek – dzielnicowy z III Komisariatu Policji w Łodzi – wracał ze służby autobusem linii 69. Jego uwagę zwróciło dwóch mężczyzn z reklamówkami wypełnionymi różnymi towarami. Mężczyźni rozmawiali ze sobą oglądając te przedmioty. Policjant szybko zorientował się, że ma do czynienia ze sprawcami kradzieży. O tej sytuacji dzielnicowy telefonicznie powiadomił policjantów będących na służbie. Obserwując mężczyzn wysiadł z autobusu i poszedł za nimi ulicą Pabianicką. Gdy podjechał patrol, policjanci wspólnie podjęli legitymowanie. Okazało się, że łodzianie w wieku 30 i 32 lat w reklamówkach mieli dezodoranty, kremy, pasty do zębów, wędlinę oraz opakowania z łososiem. Kompletnie zaskoczeni mężczyźni przyznali, że przedmioty te ukradli ze sklepu w rejonie ul. Retkińskiej. W tej sytuacji zostali zatrzymani i przewiezieni do III Komisariatu Policji w Łodzi. Funkcjonariusze dotarli do wskazanego sklepu, gdzie na zapisie monitoringu potwierdzili fakt kradzieży. Przy okazji okazało się, że część łupu pochodziła z innego sklepu. Teraz policjanci ustalają, ile sklepów okradł zatrzymany duet. Po zebraniu dokumentacji sprawcy odpowiedzą przed sądem za kradzieże.

To nie pierwsza interwencja st.sierż. Bartłomieja Świderka po służbie. Kilka miesięcy wcześniej, także w autobusie, dzielnicowy zatrzymał złodzieja sklepowego.

Gratulujemy wzorowej postawy!