16-letni pirat drogowy za kierownicą opla - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

16-letni pirat drogowy za kierownicą opla

27 czerwca 2018 roku policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd, który przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że za kierownicą siedział 16-latek, który nie ma uprawnień do kierowania samochodami. na szczęście tym razem nie doszło do tragedii.

27 czerwca 2018 roku policjanci ruchu drogowego pełnili służbę popołudniową na terenie  Skierniewic. Około godziny  21:40 mierzyli prędkość pojazdów na al. Pieniążka. Zatrzymali do kontroli opla corsę, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość.  Samochód jechał w terenie zabudowanym z prędkością 83 km/h.  Kiedy policjanci poprosili o dokumenty wymagane przy kontroli drogowej, młody mężczyzna oświadczył, że nie posiada prawa jazdy, ponieważ  ma dopiero 16 lat. Samochód, którym jechał należy do znajomego. Stwierdził, że   miał go tylko posprzątać, a nie nim jeździć. Policjanci zabronili mu dalszej jazdy , a opla corsę przekazali  osobie posiadającej prawo jazdy i mogącej nim kierować. W związku z popełnieniem wykroczenia kierowania pojazdem bez uprawnień, o dalszych losach nieletniego skierniewiczanina zdecyduje sąd.

Jazda bez uprawnień do kierowania jest wykroczeniem, za które zgodnie z obowiązującym prawem grozi wysoka grzywna, a nawet zakaz prowadzenia pojazdów. Apelujemy w szczególności do dorosłych o więcej wyobraźni i nieudostępnianie nieletnim samochodów wraz z kluczykami. Brak uprawnień w połączeniu z brakiem doświadczenia i często "ułańską" fantazją może prowadzić do tragedii, o których ostatnio donosiły media. W Skawie koło Rabki , po tym jak auto kierowane przez nieletniego   uderzylo w drzewo i dachowało a następnie wpadło do rzeki zginęlo troje 16-latków