Zdecydowana postawa i reakcja dzielnicowego zapobiegła nieszczęściu - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zdecydowana postawa i reakcja dzielnicowego zapobiegła nieszczęściu

St. sierż. Bartłomiej Tryngiel - dzielnicowy z Łyszkowic zauważył pożar trawy i natychmiast po powiadomieniu dyżurnego rozpoczął ewakuację mieszkańców zapobiegając tragedii.

10 lipca 2018 roku dzielnicowy z gminy Łyszkowice, podczas obchodu swojego rejonu służbowego, około godziny 12.00 ,w miejscowości Seligów zauważył rozprzestrzeniający się pożar trawy i poszycia leśnego w rejonie wiaduktu autostradowego. Niezwłocznie powiadomił dyżurnego łowickiej policji oraz straży pożarnej. Ogień bardzo szybko rozprzestrzeniał się na pobliskie drzewa, za którymi znajdowały się uprawy zbóż oraz budynki mieszkalne. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, nie czekając na przyjazd służb ratunkowych, bez wahania pobiegł do pobliskich domostw, ostrzegając mieszkańców o konieczności opuszczenia domów ze względu na występujące zagrożenie. Błyskawiczna reakcja dzielnicowego i sprawna ewakuacja mieszkańców spowodowały, że nikt nie odniósł obrażeń, a pożar szybko został ugaszony.

St. sierż. Bartłomiej Tryngiel pełni służbę w Policji od 2013 roku. Od czerwca tego roku został Dzielnicowym. Na co dzień współracuje z mieszkańcami północnej cześci gminy Łyszkowice, obejmującej wsie: Bobrowa, Nowe i Stare Grudze, Gzinka, Kuczków, Łagów, Polesie, Stachlew, Seligów, Seroki, Wrzeczko i Uchań Dolny.