3 osoby usłyszały juz zarzuty dotyczące narkotykowego procederu - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

3 osoby usłyszały juz zarzuty dotyczące narkotykowego procederu

Policjanci skrupulatnie sprawdzają każdy sygnał o ewentualnym wykroczeniu czy przestępstwie. Tym razem zaczęło się od zgłoszenia o zakłóceniu ciszy nocnej a skończyło na zatrzymaniach, przeszukaniach i zarzutach z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W nocy z 17 na 18 lipca 2018 roku, po godzinie 2.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu otrzymał zgłoszenie o zakłócaniu ciszy nocnej przez osoby znajdujące się w pojeździe zaparkowanym na ul. Podrzecznej w Łowiczu. Policjanci z  wydziału prewencji  potwierdzili, że z samochodu kia dobiega głośna muzyka, wobec czego podjęli interwencję. W pojeździe znajdowało się kilka młodych osób. Stróże prawa znaleźli u jednego z mężczyzn prawie gram amfetaminy,  zaś w pojeździe znajdowała się torba z kilkunastoma dilerkami, w których było łącznie 18 gramów marihuany. W tej sprawie zatrzymano do wyjaśnienia  kobietę i dwóch mężczyzn.

Dalsze czynności przeprowadzone w tej sprawie pozwoliły funkcjonariuszom z wydziału kryminalnego na zatrzymanie tego samego dnia na terenie Skierniewic, 23-letniego dilera. W wyniku przeszukania  jego miejsca zamieszkania zabezpieczono ponad 46 gramów marihuany oraz 2 tabletki extasy.

Skrupulatne działania śledczych doprowadziły na kolejny trop osób mogących posiadać  narkotyki. W efekcie przeszukania miejsca zamieszkania 24-latka z powiatu łowickiego stróże prawa zabezpieczyli ponad 6 gramów amfetaminy oraz 1,6 gramów marihuany.

Dotychczas zarzuty posiadania narkotyków z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii usłyszeli 18-latek z powiatu łowickiego zatrzymany podczas interwencji na ulicy Podrzecznej, 23-letni skierniewiczanin oraz 24-latek z powiatu łowickiego. Ponadto zebrany materiał dowodowy pozwolił dodatkowo na przedstawienie zarzutów dotyczących udzielania, mieszkańcowi Skierniewic. Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec wszystkich podejrzanych dozór policyjny. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu. Sprawa jest rozwojowa, nie wykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie.