Ukradł i pobił- odpowie za kradzież rozbójniczą - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł i pobił- odpowie za kradzież rozbójniczą

4 sierpnia 2018 roku zduńskowolscy policjanci zatrzymali 21-latka podejrzewanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany. Za taki czyn grozi kara do 10 lat więzienia.

4 sierpnia 2018 roku dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od żony pokrzywdzonego o kradzieży i pobiciu jej męża . Do zdarzenia miało dojść na terenie jednej z posesji w Zduńskiej Woli. Funkcjonariusze ustalili, że do 46-letniego mężczyzny przyszedł znajomy, który w wyniku awantury miał ukraść jego telefon komórkowy. Kiedy mężczyzna próbował odebrać swoją własność został pobity. Ostatecznie sprawca uciekł wraz z telefonem . Policjanci ustalili dane sprawcy, którym okazał się być dobrze znany policji 21-letni mężczyzna notowany za wcześniejsze konflikty z prawem. Czujność stróżów prawa pozwoliła na natychmiastowe zatrzymanie sprawcy , który noc spędził w policyjnym areszcie oraz odzyskanie skradzionego mienia.

Po przedstawieniu zarzutów, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli zastosował tymczasowy areszt dla podejrzanego. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności