Dzielnicowi uratowali 30-latka - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uratowali 30-latka

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji interweniujący dzielnicowi zapobiegli samobójstwu 30-letniego skierniewiczanina. Policjanci w ostatniej chwili udzielili mu pierwszej pomocy.

8 sierpnia 2018 roku kilka minut przed godziną 20:00 dyżurny skierniewickiej policji został  poinformowany przez mieszkańca jednego z bloków przy ul. Cichej , że na klatce schodowej powiesił się mężczyzna. Miał on nie dawać oznak życia. Na miejsce natychmiast został skierowany najbliższy patrol dzielnicowych w składzie  aspirant Jarosław Baran i sierżant Katarzyna Lewandowska.

Na miejscu, stojące przed blokiem osoby, wskazały interweniującym wiszącego desperata. Policjant przytrzymał mężczyznę, a  jego partnerka z patrolu przecięła linę.  Następnie zaczęli udzielać pierwszej pomocy. Ponieważ nie oddychał i nie dawał oznak życia, rozpoczęli masaż serca. Dalej do pomocy włączył się też przypadkowy przechodzień.  Policjantka reanimowała mężczyznę, do czasu przyjazdu karetki pogotowia i podjęcia przez ratowników dalszych działań medycznych. Mężczyzna w trakcie akcji reanimacyjnej został rozpoznany, przez bliską mu osobę. Ustalono, że to 30-letni mieszkaniec Skierniewic.  Ostatecznie przywrócono funkcje życiowe 30-latka, który dalej pod opieką lekarzy  trafił do szpitala.

 

Aspirant Jarosław Baran jest policjantem z ponad 12 -letnim stażem służby, którą od 5 lat pełni w rewirze dzielnicowych. To doświadczony funkcjonariusz, zwycięzca ubiegłorocznego półfinału w wojewódzkim konkursie „Dzielnicowy roku” prowadzonym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Sierżant Katarzyna Lewandowska jest policjantką 4 od lat, dzielnicową od pół roku. Podsumowując opisaną sytuację, zaznacza, że najbardziej cieszy  ją uratowane życie, ale podkreśla także, że równie ważne jest to, że uczy się służby od najlepszych.