Konstantynowscy policjanci w Niepodległej Polsce - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Konstantynowscy policjanci w Niepodległej Polsce

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim odbył się finał międzyszkolnego konkursu plastyczno-muzycznego ,,Konstantynowscy policjanci w Niepodległej Polsce”. Finaliści zaprezentowali przepiękne pieśni patriotyczne oraz różnorodne prace plastyczne.

Konstantynowscy policjanci włączając się w ogólnopolski nurt związany z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości i pragnąc wyrazić, jak ważne są dla nich postawy patriotyczne zorganizowali wspólnie z Urzędem Miejskim i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Konstantynowie Łódzkim międzyszkolny konkurs plastyczno-myzyczny pt.,,Konstantynowscy policjanci w Niepodległej Polsce”. Wzięli w nim udział uczniowie klas V-VIII z miejscowych szkół podstawowych nr 1, 2 i 5. W finale konkursu, który miał miejsce 8 listopada 2018 roku w ośrodku kultury, wystąpiło 12 wykonawców. Zaprezentowali oni przed  licznie zgromadzoną publicznością pieśni patriotyczne. Wśród nich znalazły się przepiękne utwory takie jak: ,,O mój rozmarynie”, ,,Rota”, ,,Czerwone maki na Monte Casino”, Serce w plecaku”, ,,Wojenko, wojenko”, ,,Pierwsza brygada”, ,,Idą leśni”, ,,Przybyli ułani”, ,,Rozkwitają pąki białych róż”, ,,,Dziś idę walczyć mamo”, ,,Dziewczyna z granatem”. Dwa ostatnie w wykonaniu uczennic SP nr 2 podbiły serca jury. Laureatkami w tej kategorii konkursowej zostały Alicja Firaza z klasy 6 oraz Justyna Fret z klasy 8. Komisja konkursowa wyłoniła także finalistów prac plastycznych. W kategorii V i VI klas pierwsze miejsce przypadło Amelii Gawryszczak , natomiast w kategorii klas VII i VIII – zwyciężyła Julia Ostrowska. Laureatom konkursu nagrody wręczył I zastępca komendanta powiatowego policji w Pabianicach nadkom. Mariusz Siejka oraz dyrektor miejscowego ośrodka kultury Andrzej Cieślik. Finaliści konkursu w ramach nagrody specjalnej pojadą na wycieczkę do Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 w Łodzi. Finalistom i wszystkim uczestnikom konkursu podziękował komendant miejscowego komisariatu podkom. Tomasz Wójcicki. – Dla mnie wszyscy jesteście zwycięzcami konkursu i należą się wam ogromne brawa. Jestem dumny z was wszystkich, że zaszczyciliście nas swoim udziałem w konkursie. Włożyliście trud i wysiłek w to, by wykonać piękne prace i zaprezentować przepiękne pieśni patriotyczne – mówił.

W przededniu wyjątkowego wydarzenia, jakim jest uroczystość 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, policjanci konstantynowskiego komisariatu na czele ze swoim komendantem życzyli wszystkim wielu niezapomnianych chwil i wzruszeń związanych z obchodami tego pięknego święta. By właściwe postawy patriotyczne budowały w nas poczucie jedności i dumy z tego, że jesteśmy Polakami.