Napadł bo potrzebował pieniędzy na dyskotekę - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł bo potrzebował pieniędzy na dyskotekę

Wieluńscy policjanci zatrzymali 16-latka, który usiłował dokonać rozboju na ekspedientce sklepu spożywczego na terenie gminy Ostrówek

Do  zdarzenia doszło  10 czerwca 2016 r. w miejscowości Wielgie w gminie Ostrówek. Około godz. 18:55  do sklepu spożywczego, w którym chwilowo  nie było   klientów wszedł  młody mężczyzna ubrany w bluzę z kapturem. Twarz zamaskował kapturem.  Kiedy sprzedawczyni  podeszła do lady,  chcąc  go obsłużyć, wyciągnął zza  rękawa kij  i  zażądał pieniędzy.  Zagroził, że jeżeli  ekspedientka nie wyda gotówki, to zniszczy kasę fiskalną.  Kiedy spotkał się ze stanowczą odmową  zaczął  uderzać w kasę, by ją otworzyć. Po tym jak uszkodzone urządzenie nie otworzyło się, sprawca uciekł ze sklepu.

  Po drodze wyrzucił kij  i bluzę. Rowerem odjechał do innej miejscowości.

      Policjanci  Wydziału Kryminalnego po ustaleniu przebiegu zdarzenia i opisu sprawcy, wytypowali podejrzewanego. Nieletni został sprawnie zatrzymany. 16-latek przyznał się do czynu a fakt usiłowania rozboju tłumaczył potrzebą posiadania pieniędzy, by móc zabrać swoją dziewczynę na dyskotekę.

                 O losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.