Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

„XVI Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie” pod hasłem „Alkohol ?, Narkotyki ,? Nie dziękuję !!!”- rozstrzygnięty!

Dwa dni sportowych zmagań, ponad 600 uczestników tłumy dopingujących kibiców- tak wyglądał XVI turniej w piłkę nożną zorganizowany przez Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. 20-21 marca 2019 roku, na terenie hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie, odbyła się XVI edycja Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie pod hasłem „Alkohol?, Narkotyki?, Nie, Dziękuję!!!”.

   Organizatorem zawodów obok policjantów była Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Opocznie z przy udziale i rzeczowym wsparciu: Starostwa Powiatowego w Opocznie, Urzędu Miejskiego w Opocznie, Gmin: Sławno, Paradyż, Białaczów Poświętne, Żarnów, Nadleśnictwa Opoczno, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim,  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opocznie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie, firm: Ceramika Paradyż, Remtrak Opoczno, Opoczna I, Optex Opoczno, Lewiatan, Carrefour, ExpoDrew, PSB Mrówka.

W tym roku patronat honorowy nad turniejem objął Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Warto także podkreślić, że opoczyński samorząd, instytucje z terenu powiatu oraz opoczyńskie firmy od lat wspierają inicjatywę opoczyńskich policjantów. Szczególne podziękowania składamy dla samorządowców, przedstawicieli instytucji oraz firm  z terenu powiatu opoczyńskiego, którzy od lat wspierają opoczyńską  policję przy  organizowaniu wszelkich eventów profilaktycznych. Zrozumienie  dla potrzeb organizowania tego rodzaju przedsięwzięć pozwala  nam, na przeprowadzenie tak dużego sportowego wydarzenia jakim bez wątpienia jest dwudniowy turniej w piłkę nożną. To właśnie dzięki wieloletniej współpracy i zrozumieniu, uczestnicy turnieju otrzymują cenne nagrody, a każda grająca 8 osobowa drużyna oprócz słodkiego poczęstunku mogła liczyć na ciepły posiłek. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

 W otwarciu turnieju towarzyszyli nam zaproszeni goście:

 • Poseł na Sejm RP- Robert Telus, 
 • V-ce Marszałek Województwa Łódzkiego  Zbigniew Zięba
 • Przewodniczący Rady Powiatu Opoczyńskiego- Józef Róg
 • Starosta opoczyński-  Marcin Baranowski
 • Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński
 • v-ce Starosta Opoczyński –Maria Barbara Chomicz
 •  Burmistrz Miasta i Gminy Opoczno- Dariusz Kosno
 • Przewodnicząca rady Miasta i Gminy Opoczno- Anna Zięba
 • Burmistrz Miasta i Gminy Drzewica Janusz Reszelewski
 • Wójt Gminy Sławno- Tadeusz Wojciechowski
 • Wójt Gminy Białaczów- Barbara Goworek
 • Nadleśniczy Nadleśnictwa Opoczno- Dawid Kosylak
 •  Zbigniew Ciemny- Prezes Firmy Remtrak-
 • Dyrektor Grzegorz Mikucki oraz Marek Grzegory Roróg- Grupa Paradyż
 • Łukasz Płóciennik- Opoczno S.A
 • Właściciel firmy Bud Trans w Opocznie –Krzysztof Rzeźnik
 • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie- Pani Anna Pręcikowska- Skoczylas
 • Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Opocznie Zdzisław Miękus
 • Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Tryb.-  w imieniu dyrektora Michał  Kędziora
 • Przedstawiciel PZPN – Arkadiusz Noga
 • Pani Wanda Panfil- mistrzyni świata w maratonie, 14-krotna mistrzyni Polski w biegu przełajowym i maratonie, 13-krotna wicemistrzyni oraz 9-krotna rekordzistka kraju.
 • Przedstawiciele Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Opocznie: Pani Dorota Wiktorowicz oraz Pani Marta Milczarczyk
 • Pan Marek Czarnecki
 • Pan Marek Sijer
 • Pani Jolanta Milczarek-Stanik – UMiG Opoczno
 • Przemysław Nowak

   Turniej to nie tylko piłkarskie zmagania, to także doskonała okazja do przybliżenia młodzieży programu ”Dzielnicowy Bliżej Nas”, aplikacji "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz zawodu policjanta. Mundurowi wspólnie z pracownikami Zespołu Kadr i Szkolenia w specjalnie na tę okazję przygotowanym stanowisku informacyjnym, zachęcali zainteresowanych  do wstąpienia w szeregi policji. 

 Każdego roku obok rozgrywek piłkarskich policjanci prowadzą spotkania profilaktyczne na temat zagrożeń związanych m.in. z używaniem alkoholu oraz środków odurzających, odpowiedzialności karnej nieletnich, a także właściwych postaw w zakresie kibicowania w trakcie imprez sportowych. W tym roku wśród prelegentów obok dzielnicowych i policjantów z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii byli: pracownicy Nadleśnictwa Opoczno oraz ratownicy medyczni z opoczyńskiego Pogotowia Ratunkowego przy Szpitalu Powiatowym w Opocznie, którzy uczyli podstaw udzielania pierwszej pomocy.

Należy podkreślić, że zaproszeni prelegenci w bardzo ciekawy i przystępny sposób tłumaczyli dzieciom zawiłe zagadnienia związane z przepisami prawa. Policjanci uświadamiali młodzieży jak szybko i czasami w przypadkowy sposób można popaść w konflikty z prawem.

   Wiele radości dzieciom sprawiły także spotkania z leśniczymi z opoczyńskiego nadleśnictwa. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak poznać wiek drzewa, jak rozpoznać ich rodzaje i co  najważniejsze- obejrzeć je z bliska. To była doskonała lekcja przyrody.

Ponadto, przez dwa dni piłkarskich zmagań, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Opocznie wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim prowadzili zajęcia z zakresu przepisów ruchu drogowego, połączone z praktycznym sprawdzianem umiejętności.

   W trakcie turnieju rozegrano łącznie 68 spotkań piłkarskich. Uwzględniając przy tym opiekunów poszczególnych zespołów, a także licznie zgromadzoną na trybunach publiczność, można śmiało stwierdzić, iż liczba uczestników turnieju w tym roku osiągnęła ponad 1000 osób.

Zwycięskie drużyny nagrodzone zostały atrakcyjnymi nagrodami, z pucharem Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie na czele, natomiast na ręce najlepszych zawodników przekazane zostały statuetki oraz cenne nagrody rzeczowe w postaci m.in. piłkarskich strojów, plecaków, piłek nożnych, gadżetów elektronicznych i innych przedmiotów.

   Podczas uroczystego zakończenia imprezy nagrody wręczali: Przewodniczący Rady Powiatu Opoczyńskiego – Józef Róg,  v-ce Starosta Opoczyński Maria Barbara Chomicz, V-ce Burmistrz Opoczna Andrzej Kacprzak, Waldemar Rogulski-Nadleśnictwo Opoczno, w imieniu Grupy Paradyż- dyrektor Grzegorz Mikucki,  Prezes firmy Remtrak- Zbigniew Ciemny, Opoczno S.A- Łukasz Płóciennik, V-ce dyrektor WORD w Piotrkowie Tryb. –Tomasz Sokalski, Wanda Panfil, oraz gospodarz turnieju-Komendant Powiatowy Policji w Opocznie – mł. insp. Konrad Kobierski.

Za pomoc w organizacji naszego przedsięwzięcia na szczególne podziękowania zasługują: Pani Marta Duch z SP nr 3 w Opocznie, Pani Dorota Wiktorowicz i Pani Marta Milczarczyk z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Opocznie, Pani Jolanta- Milczarek-Stanik, a także sędzia piłkarskich rozgrywek Arkadiusz Gadomski.

Wyniki turnieju:

Kategoria I-

I miejsce – Ceramika Opoczno I

II miejsce – Świetliki Drzewica

III miejsce – Ceramika Opoczno II

Najlepszy zawodnik – Wiktor Kowalczyk –ceramika Opoczno I

Najlepszy bramkarz – Łukasz Dziurzyński- SP Kunice

Najlepszy strzelec – Mateusz Matuszczyk- Świetliki Drzewica

 

Kategoria II

I miejsce – SP Sławno

II miejsce – SP Białaczów

III miejsce – SP Kozenin

Najlepszy zawodnik – Karol Zieliński- SP Białaczów

Najlepszy bramkarz – Bartłomiej Witkowski -SP Kozenin

Najlepszy strzelec – Maksymilian Bogusławski- SP Sławno

 

Kategoria klasy III

I miejsce – Cziliwagon

II miejsce – Amkale

III miejsce – Mobilki

Najlepszy zawodnik – Mateusz Madej - Mobilki

Najlepszy bramkarz – Marcel Chrabąszcz- Cziliwagon

Najlepszy strzelec – Jakub Pawlik- SP Prymusowa Wola

 W tym roku przyznano także dodatkowe dwie nagrody.

Pierwszą ufundował Poseł na Sejm RP Robert Telus i trafiła ona do najlepszego zawodnika turnieju: Maksymiliana Bogusławskiego.

Opoczyńscy policjanci postanowili także  uhonorować nagrodą specjalną, najmłodszą zawodniczkę turnieju- 9 letnią Nikolę Wieczorek, która  na co dzień  gra w drużynie klubu „Kaja  Opoczno”

Gratulujemy  zwycięzcom. Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za wspaniałe sportowe emocje.

 

asp.szt. Barbara Stępień