Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel narkotykami - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel narkotykami

Dzielnicowi z I Komisariatu KMP w Łodzi skontrolowali forda fiestę, w którym znajdowało się trzech mężczyzn. Jak wynikało z informacji, jakimi dysponowali policjanci, autem miały się poruszać osoby mogące sprzedawać niedozwolone substancje w rejonie ulicy Włókienniczej. W trakcie przeszukania jednej z nich, stróże prawa odnaleźli blisko 24 gramy masy plastycznej stanowiącej środek odurzający.

29 marca 2019 roku około godziny 19:00, dzielnicowi pełniący służbę patrolową na terenie łódzkiego Śródmieścia, na podwórku kamienicy przy ulicy Pomorskiej, zauważyli ford fiestę. Z uwagi, na wcześniejsze informacje, że takim autem mogą poruszać się osoby handlujące narkotykami, policjanci postanowili skontrolować ten samochód. Wewnątrz  siedziało trzech mężczyzn. Widząc stróżów prawa zaczęli się oni nerwowo zachowywać. Wzbudziło to dodatkowo czujność policjantów, którzy dokładnie sprawdzili pojazd i skontrolowali obecne w nim osoby pod kątem posiadania niedozwolonych substancji. W wyniku przeszukania przy jednym z pasażerów - tj. 24-latku znalezione zostało plastikowe pudełko z trzema kulami masy plastycznej o wadze około 24 gramów oraz mała elektroniczna waga. Jak się okazało zabezpieczona substancja stanowiła syntetyczny środek odurzający na bazie marihuany. W związku z powyższym, mężczyzna, który notowany był w przeszłości za inne przestępstwa został zatrzymany. Po przewiezieniu do I Komisariat Policji KMP w Łodzi, usłyszał on zarzut posiadania niedozwolonych substancji za co grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Pamiętajmy!!!

Zażywanie substancji niewiadomego pochodzenia stanowić może poważne zagrożenie dla życia bądź zdrowia osób, które decydują się sięgnąć po taką używkę. Widząc zachowania innych osób, które mogą świadczyć o handlu narkotykami, nie bójmy się zgłosić tego faktu  Policji. Informację dot. podejrzenia popełnienia przestępstwa można również przekazać bezpośrednio w mobilnym punkcie konsultacyjnym dostępnym dla mieszkańców dzielnicy Śródmieście. Informacje na temat działania punktu w poszczególne dni znaleźć można na stronie internetowej KMP w Łodzi.