Motorowerzysta z promilami na zakazie, kontra czujni policjanci - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Motorowerzysta z promilami na zakazie, kontra czujni policjanci

34 – letni mężczyzna z dwoma promilami alkoholu w organizmie kierował motorowerem pomimo zakazu sądowego. Odpowiedzialności nie uniknie 56 – latka, którą wezwał aby uniknąć kosztów holowania. Czujności policjantów nie uśpiła „dobroczynności” kobiety, która kierując seata dojechała nim na miejsce na tzw. „podwójnym gazie”. Badanie alkotestem wykazało promil alkoholu w jej organizmie. Za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, zaś prowadzenie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest kara do 2 lat pozbawianie wolności.

10 kwietnia 2019 roku policjanci wydziału ruchu drogowego łęczyckiej komendy na terenie gminy Grabów zatrzymali 34 – letniego kierowcę motoroweru, który kierował pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego, a dodatkowo w jego organizmie było ponad dwa promile alkoholu. Mężczyzna aby uniknąć kosztów holowania prowadzonego pojazdu, na miejsce wezwał osobę do jego zabezpieczenia. Kiedy dotarła pomoc, czujni policjanci zbadali stan trzeźwości 56 – latki. Okazało się, że kobieta, która na miejsce przyjechała seata, prowadziła auto na tzw. „podwójnym gazie”. Badanie alkotestem wykazało w jej organizmie promil alkoholu. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, a dwa pojazdy przekazali pod opiekę już trzeźwej osobie. Za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu, a tym samym niestosowanie się do jego wyroku, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, zaś prowadzenie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest kara do 2 lat pozbawianie wolności.

Apelujemy !!!!

Do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca to zagrożenie dla niego samego, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.