Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował będąc pod wpływem narkotyków i w stanie nietrzeźwości- wpadł w ręce mundurowych

Policjanci z II Komisariatu KMP w Łodzi jadąc oznakowanym radiowozem ul. Limanowskiego zauważyli kierującego Nissanem, który gwałtownie wyjechał z ulicy Sprawiedliwej bezpośrednio przed ich pojazd. Tym zachowaniem wymusił pierwszeństwo przejazdu. Ponieważ manewry mężczyzny i jego dalsza brawurowa jazda stwarzały zagrożenie dla innych uczestników ruchu, stróże prawa zatrzymali pojazd do kontroli. Kierowca nie zareagował na sygnały i podjął ucieczkę.

14 kwietnia 2019 roku około godziny 9:20, policjantom jadącym ulicą Limanowskiego zajechał drogę pojazd marki Nissan, który bardzo szybko wyjechał z podporządkowanej ulicy wprost pod ich pojazd. Tylko dzięki szybkiej reakcji kierującego radiowozem nie doszło do kolizji drogowej. Mężczyzna, który prowadził nissana kontynuował niebezpieczną jazdę pomimo, że policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali go zatrzymać. Dopiero po krótkotrwałym pościgu policjanci zmusili uciekającego do zjechania na pobocze. Podczas przeprowadzonej kontroli wyjaśniło się dlaczego prowadzący nissana uciekał. Okazało się, że 31-latek miał blisko 3 promile alkoholu we krwi,a także znajdował się pod wpływem narkotyków. W trakcie przeszukania kierowcy oraz pasażera będącego jego rówieśnikiem, policjanci odnaleźli również narkotyki w postaci metaamfetaminy i marihuany. Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania niedozwolonych substancji za co grozić może do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, „nieodpowiedzialny” kierowca usłyszał zarzuty prowadzenia pod wpływem narkotyków oraz ucieczki przed Policją, za co grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Na zdjęciu widoczny radiowóz policyjny typu bus. Przy radiowozie dwóch umundurowanych policjantów wprowadzających do środka mężczyznę w kajdankach przez tylne drzwi. W tle znak drogowy i kamienica i zielony pojazd.
  • Na zdjęciu policjant, który stoi przy otwartych drzwiach radiowozu (tylnych). W środku we wnętrzu pojazdu sierdzi mężczyzna w kajdankach.
  • Na zdjęciu widać nogi mężczyzny stojącego wewnątrz radiowozu (busa). Na dole zdjęcia widoczny długi nóż położony na podłodze.