Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy miesiące aresztu dla dwóch braci podejrzanych o rozbój i pozbawienie wolności

Opoczyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój i pozbawienie wolności 19-letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego. Decyzją sądu sprawcy zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dramatyczne sceny rozegrały się  28 kwietnia 2019 roku w Opocznie. Z dotychczasowych ustaleń w  sprawie wynika, że dwaj bracia w wieku 31 i 36 lat, feralnego dnia nad ranem w okolicy miejsca zamieszkania 19-latka siłą wepchnęli go do samochodu osobowego. Pokrzywdzony został przewieziony do budynku  mieszkalnego na terenie Opoczna, sprowadzony do piwnic a następnie dotkliwie pobity. Podejrzani zabrali mu również pieniądze. Po kilkunastu minutach sprawcy wypuścili 19-latka, który kilka godzin później o całej sytuacji powiadomił opoczyńska policję. Policjanci ustalili personalia sprawców. Jeszcze tego samego dnia opoczyńscy  zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 36 lat. Obaj  usłyszeli zarzuty rozboju oraz pozbawienia wolności.

Decyzją sądu bracia  zostali tymczasowo aresztowani.  Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

asp.szt. Barbara Stępień