Odpowiedzą za zniszczenie samochodu. - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za zniszczenie samochodu.

Skrupulatna praca opoczyńskich policjantów z pionu kryminalnego doprowadziły do ustalenia i zatrzymania trzech sprawców zniszczenia volkswagena passata. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty . Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny opoczyńskiej policji w nocy z 1 na 2 maja 2019 roku został powiadomiony, o wybiciu szyb w zaparkowanym na parkingu przy ulicy Piotrkowskiej w Opocznie,  samochodzie osobowym.  Właściciel pojazdu straty wycenił na prawie 2400 złotych. 

Jak zawsze do wykrycia  sprawców  w tego rodzaju przestępstwach zostali zaangażowani policjanci z Wydziału Kryminalnego opoczyńskiej policji. Zebrane w sprawie informacje, zabezpieczone na miejscu  przestępstwa ślady oraz praca dochodzeniowa, doprowadziły do ustalenia i zatrzymania trzech mężczyzn podejrzanych o zniszczenie samochodu. Okazali się nimi mieszkańcy Opoczna w wieku 27 i 20 lat. Wszyscy przyznali się do zarzucanego im czynu. Wyjaśnili, że  powodem tak nieodpowiedzialnego zachowania  jest konflikt jaki mają z właścicielem samochodu. W noc kiedy zniszczyli passata  spożywali alkohol i to pod jego wpływem postanowili zemścić się na koledze i zniszczyć jego samochód.

Sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

asp.szt. Barbara Stępień