Oszukiwał pod legendą sprzedaży mieszkania - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał pod legendą sprzedaży mieszkania

Policjanci z II komisariatu w Łodzi zatrzymali 31 letniego oszusta recydywistę , który po odbyciu kary pozbawienia wolności za podobne czyny, szybko wrócił do przestępczego procederu. Mężczyzna w krótkim czasie , tytułem zaliczki, wyłudził od co najmniej kilku osób duże sumy pieniędzy oferując do sprzedaży nie swoje mieszkanie.

Po uzyskaniu zgłoszeń od osób pokrzywdzonych, kryminalni z II Komisariatu Policji KMP w Łodzi rozpoczęli poszukiwania podejrzewanego typując potencjalnych sprawców.  Drobiazgowa praca  policjantów zaowocowała zatrzymaniem 31 latka. Mężczyzna był już wcześniej notowany  za podobne przestępstwa. Jak się okazało pobyt w więzieniu nie wpłynął pozytywnie na zachowanie mężczyzny , który  wrócił na kryminalną drogę . Podejrzany dla osiągnięcia celu posługiwał się sfałszowanymi aktami notarialnymi oraz dowodem osobistym nie będącym jego własnością. W sumie od osób zainteresowanych kupnem mieszkania wyłudził łącznie 16000 zł. Wpadł na gorącym uczynku podczas finalizowania kolejnej umowy przedwstępnej, był bardzo zaskoczony widokiem stróżów prawa. Decyzją Sądu Rejonowego dla Łodzi Śródmieście został aresztowany na 3 miesiące.

Sprawa jest rozwojowa. Obecnie policjanci ustalają rzeczywistą liczbę osób pokrzywdzonych.

 

opr. Katarzyna Zdanowska

 

  • Na zdjęciu widoczne ręce trzymane z tyłu. Na rękach złożone są kajdanki. Widać krzesło na którym siedzi osoba zatrzymana
  • Na zdjęciu widoczny jest mężczyzna siedzący na krześle bokiem do obiektywu aparatu. Mężczyzna ma założone na rękach kajdanki. Znajduje się w pomieszczeniu. Ubrany jest w ciemną kurtkę spod której widać wystający niebieski kaptur.