Bmw wjechał w kapliczkę. - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Bmw wjechał w kapliczkę.

Opoczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, w którym kierujący bmw wjechał w zabytkową kapliczkę. Jak się okazało właściciel pojazdu 21 letni mężczyzna ma sądownie zatrzymane uprawnienia do kierowania. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili wstępnie, że pierwotna wersja przedstawiona przez właściciela pojazdu o okolicznościach zdarzenia oraz osobie, która kierowała pojazdem była nieprawdziwa. Po wstępnej analizie zabezpieczonych na miejscu śladów oraz rozpytaniu uczestników zdarzenia, okazuje się, że prawdopodobnie kierującym bmw był nietrzeźwy 29 letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego, który wg pierwotnej wersji przedstawionej przez 21 latka miał być jedynie pasażerem bmw.

Obaj mężczyźni mogą mówić o wielkim szczęściu po tym jak bmw, którym się poruszali wjechało  w przydrożną kapliczkę w Studziannie. Budowla niemal całkowicie przygniotła przód samochodu. Na szczęście kierowcy i pasażerowi nic poważnego się nie stało.

Dyżurny opoczyńskiej policji 10 maja  o godzinie 6.50 otrzymał informację, że w miejscowości Studzianna na drodze powiatowej,  bmw wjechało w przydrożną kapliczkę.

Skierowani na miejsce  mundurowi na miejscu zastali  kompletnie rozbity samochód  w którym nie było kierującego ani pasażera. Szybko jednak ustalili, że właścicielem bmw jest  młody mieszkaniec gminy Poświętne.

Okazało się także, że 21 latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Kiedy policjanci dotarli do właściciela pojazdu, ten  oświadczył im, że kierował samochodem, stracił nad nim panowanie i wjechał w przydrożną kapliczkę. Jednak w trakcie dalszych ustaleń w  sprawie, okazało się, że pierwotna wersja przedstawiona przez właściciela pojazdu jest prawdopodobnie nieprawdziwa. Zebrane dotychczas przez policjantów informacje oraz zabezpieczone  na miejscu ślady wskazują, że kierowcą bmw  był 29 latek, który wstępnie potwierdził mundurowym swój udział w zdarzeniu.

Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Sprawa będzie skrupulatnie wyjaśniana przez opoczyńskich policjantów w trakcie prowadzonego postępowania aby ustalić faktyczny przebieg zdarzenia.

asp.szt. Barbara Stępień