Przeszedł w miejscu niedozwolonym i trafił do... więzienia - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Przeszedł w miejscu niedozwolonym i trafił do... więzienia

Sieradzcy policjanci zatrzymali poszukiwanego 39-latka. Przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, mężczyzna zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy. Gdy został wylegitymowany, okazało się, że był poszukiwany do odbycia kary. W ten sposób poszukiwany z ulicy trafił do więzienia.

14 maja 2019 r. około godz. 17.00 policjanci z sieradzkiej drogówki patrolujący miasto jechali Aleją Pokoju. Zauważyli mężczyznę, który zlekceważył obowiązek korzystania z przejścia dla pieszych i przeszedł na druga stronę ulicy poza „pasami”. Funkcjonariusze zareagowali na to wykroczenie i podjęli interwencję. Podczas legitymowania okazało się, że 39-letni sieradzanin był poszukiwany do odbycia kary. 39-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu,  skąd następnie trafił do zakładu karnego. To kolejny przykład, że policjanci skutecznie strzegą porządku publicznego, reagując na każde jego naruszenie. 

Przypominamy: Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych dozwolone jest jedynie wtedy, gdy odległość od przejścia przekracza 100 metrów, pod warunkiem, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa lub utrudnienia ruchu pojazdów. Ważne jest również, aby pieszy zachował wtedy szczególną ostrożność. Skutki potrącenia pieszego przez pojazd zazwyczaj są poważne, a czasem nawet tragiczne.