Zapraszamy nie tylko fanów jeździectwa - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zapraszamy nie tylko fanów jeździectwa

Nie tylko fanów jeździectwa i miłośników koni zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom podczas Międzynarodowego Turnieju Mundurowych Formacji Konnych. Zawody zorganizowane zostaną w ramach obchodów: 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, 100-lecia Województwa Łódzkiego oraz 25-lecia Sekcji Konnej Straży Miejskiej w Łodzi. Zapraszamy 7 i 8 czerwca !

Organizatorem turnieju jest Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, Komendant Straży Miejskiej w Łodzi oraz Zarząd Wojewódzki NSZZP w Łodzi.

Turniej został objęty patronatem Marszałka Województwa łódzkiego p. Grzegorza Schreibera.

Celem tego wydarzenia jest wymiana doświadczeń na arenie krajowej i międzynarodowej oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas współzawodnictwa. Turniej będzie również formą doskonalenia zawodowego w wymiarze praktycznym, jak i teoretycznym.

7 czerwca 2019 w godz. 17.00-19.00 w C.H. Manufaktura w Łodzi odbędzie się Parada Konna z udziałem wszystkich zawodników i koni biorących udział w turniej. Paradzie będzie towarzyszył piknik profilaktyczny. Podczas pikniku przygotowano szereg atrakcji w tym sprzęt policyjny, straży miejskiej, straży pożarnej.

Główna część zawodów odbędzie się w sobotę 8 czerwca w Gajewnikach (powiat zduńskowolski) w godz. 12.00 - 16.00.

W turnieju głównym weźmie udział 11 drużyn reprezentujących formację mundurowe w tym 5 zagranicznych m.in. ze Słowacji, Węgier i Czech.

Konkurs rozegrany zostanie w trzech kategoriach:

- Policyjny tor przeszkód

- Konkurs Speed & Music

- Konkurs Drużynowy

Turniejowi będzie towarzyszył piknik profilaktyczny. Podczas pikniku przygotowano wiele atrakcji na stoiskach promocyjnych wojewody, Marszałka Województwa Łódzkiego, policyjnym, w tym konkurs wiedzy o bezpieczeństwie, miasteczko ruchu drogowego,  możliwość obejrzenia sprzętu policyjnego , straży miejskiej, wojska.  Obecny będzie również eko-patrol i animal-patrol z łódzkiej Straży Miejskiej. Przed sezonem wakacyjnym przypomnimy wszystkie zasady bezpiecznego wypoczynku.

Patronatem medialnym imprezę objęła TVP Łódź.

WSTĘP WOLNY !!!

  • policjant siedzący na koniu
  • policjant na koniu, który skacze przez przeszkodę
  • mundurowi na koniach
  • plakat turnieju na którym widac przedstawicieli różnych słuzb mundurowych na koniach zarówno na torze z przeszkodami jak i podczas parady konnej, widoczne logotypy współotrganizatorów