Był pijany, uciekał przed policją. - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Był pijany, uciekał przed policją.

Nie zatrzymał się do kontroli, chciał uciec policjantom. W trakcie kontroli okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania i był pijany.

23 czerwca 2019 roku około godziny 6:00 mundurowi z łódzkiej drogówki prowadzili kontrolę pojazdów na ul. Brzezińskiej. W pewnej chwili zauważyli jadącego od strony centrum w kierunku autostrady mercedesa, którego styl jazdy mógł wskazywać, że za kierownicą auta znajduje się nietrzeźwy kierujący. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierujący lekko zwolnił, a następnie przejeżdżając obok funkcjonariuszy przyspieszył. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg za mercedesem wielokrotnie dając sygnały do zatrzymania na które kierujący nie reagował. Stróże prawa podjęli decyzję o użyciu radiowozu do powstrzymania dalszej jazdy kierowcy. Po zatrzymaniu okazało się, że 28-letni łodzianin nie dość, że nie posiada uprawnień do kierowania, jedzie autem które nie ma aktualnego badania technicznego, to jest kompletnie pijany. Badanie alcosensorem wykazało aż 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Mundurowi zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym. Teraz 28-latka czekają surowe konsekwencje prawne. Wkrótce usłyszy zarzuty : nie zatrzymania do kontroli drogowej, a także kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

st asp Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi

  • Na zdjęciu widzimy pijanego kierującego , którego trzyma policjant z Ruchu Drogowego , obok nich stoi radiowóz policyjny. Policjant i zatrzymany są odwróceni tyłem do aparatu. Policjany ma założoną zieloną kamizelkę z napisem Policja , na głowie ma białą czapkę policyjną.
  • Na zdjęciu widzimy , jak radiowóz policyjny zatrzymuje kierującego busem.