Okradali przechodniów- wpadli „w ręce” kryminalnych - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali przechodniów- wpadli „w ręce” kryminalnych

Funkcjonariusze z V Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 27 i 28 lat, którzy od kilku tygodni stosując przemoc okradali przypadkowe osoby. Podejrzani działając w różnym składzie osobowym, zabierali pokrzywdzonym pieniądze i biżuterię.

Przestępczy proceder zatrzymanych mężczyzn zaczął się 15 czerwca 2019 roku. Ofiarą sprawców rozboju padł min. taksówkarz, który wioząc podejrzanych pod wskazany adres nie otrzymał zapłaty za zlecony kurs, a dodatkowo został przez jednego z nich okradziony z pieniędzy. Następnym pokrzywdzonym stał się przypadkowy mężczyzna handlujący na rynku warzywami. Został on pobity na ulicy i pozbawiony dziennego utargu. Dodatkowo sprawcy zniszczyli część jego stoiska. Ostatnią ofiarą zatrzymanych był starszy mężczyzna, który został przewrócony przez podejrzanego jadącego rowerem miejskim. W tym przypadku łupem napastników padł złoty łańcuszek warty około 4 000 złotych, który został zerwany bezpośrednio z szyi pokrzywdzonego. W wyniku szybkich działań, kryminalni wytypowali i zatrzymali przestępcze „trio”. Podejrzani nie kryli zaskoczenia. Tylko najmłodszy z nich podjął ucieczkę ulicami miasta, jednak po krótkim pościgu został bardzo szybko obezwładniony. Teraz mężczyznom, notowanym już za podobne przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z V Komisariatu Policji KMP w Łodzi.

 

 

  • Na zdjęciu widzimy zatrzymanego mężczyznę , który ma założone kajdanki z tyłu, ubrany jest w czarną koszulkę i jasne długie dżinsy. Po jego obu stronach stoi dwóch policjantów ubranych w czarne kamizelki.
  • Na zdjęciu widzimy zatrzymanego mężczyznę, ubranego w ciemną koszulkę i krótkie dżinsowe spodenki ,  obok dwóch policjantów ubranych czarne kamizelki policyjne. Policjanci wraz z zatrzymanym stoją na korytarzu Komisariatu Policji.