Zatrzymani za kradzież markowych ubrań - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież markowych ubrań

Policjanci z II Komisariatu Policji KMP w Łodzi zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież markowej odzieży z jednego ze sklepów w centrum handlowym. Kobieta i dwóch mężczyzn w przeszłości nie byli notowani, obecnie grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Kryminalni z II Komisariatu Policji na bazie zebranych materiałów operacyjnych wytypowali trzy osoby, które 8 lipca 2019 roku w centrum handlowym na Bałutach ukradły kilka markowych koszulek. Straty powstałe w wyniku ich działalności wyceniono na 2300 złotych. Jak ustalono w tym procederze udział brało dwóch młodych mężczyzn w wieku 20 lat oraz ich 20-letnia znajoma. W tym dniu pracownicy ochrony po wyjściu całej trójki ze sklepu, odkryli porozrzucane i uszkodzone koszulki z nieudolnie wpiętymi klipsami oraz metki od skradzionych markowych koszulek. Jak się okazało sprawcy do przymierzalni brali po kilka sztuk odzieży, po czym z wybranych usuwali zabezpieczenia aby je później podpiąć do ich zdaniem mniej atrakcyjnych. Pracownicy ochrony przeglądając zapis monitoringu z tego dnia, zwrócili uwagę na zachowanie trojga klientów, które sugerowało, że mogą być autorami kradzieży. Swoimi uwagami podzielili się z policjantami, jednocześnie przekazując zabezpieczone nagranie. Kryminalni posiadając wizerunki sprawców szybko ustalili ich personalia i miejsce zamieszkania. 10 lipca 2019 roku zatrzymali kompletnie zaskoczonych mężczyzn. Kobieta ujęta została dzień wcześniej, kiedy to zachęcona powodzeniem poprzedniej „wyprawy”, pojawiła się w tym samym sklepie i usiłowała ukraść kolejną koszulkę o wartości 130 złotych. Została rozpoznana i ujęta przez pracowników ochrony, którzy odzyskali skradziony towar i wraz z nim przekazali 20-latkę policjantom. Śledczy z II Komisariatu Policji sprawdzają czy były to jedyne kradzieże popełnione przez dwudziestolatków. W przeszłości nie byli notowani obecnie mogą usłyszeć zarzuty dotyczące kradzieży, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. O ich losie zdecyduje Prokuratura i Sąd.

 

  • N zdjeciu widać zatrzymanego mężczyzne w krótkich spodniach o kolorowej koszulce, obok stoi niemundurowany policjant w kamizelce z napisem policja i kominiarce.
  • Na zdjęciu widać siedzącą przed biurkiem zatrzymana kobietę a za biurkiem policjanta w cywilu.
  • Zatrzymany stoi tyłem na dłoniach zapięte ma kajdanki obok stoi nieumundurowany policjant.
  • Zatrzymany mężczyzna ubrany w krótkie spodnie i szarą bluzę z rekami w kajdankach oraz policjant w kamizelce z napisem policja i kominiarce.