Przestępcze „trio” ukradło 4 koła od vw passata - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Przestępcze „trio” ukradło 4 koła od vw passata

Policjanci z Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn, 29-latka oraz 18-latka, a wraz z nimi 27-letnią kobietę. Funkcjonariusze, podczas przeszukania samochodu którym się poruszali sprawcy, oprócz skradzionych kół ,znaleźli również torebkę z marihuaną.

10 lipca 2019 roku, około godziny 2.30, na telefon alarmowy zadzwoniła osoba będąca świadkiem kradzieży kół samochodowych przy ulicy Gandhiego. Dyżurny miasta natychmiast wysłał pod wskazany adres patrol policji . Funkcjonariusze jadąc na miejsce, zauważyli poruszający się w ich kierunku samochód marki Audi. Policyjny instynkt ich nie zawiódł. Podczas legitymowania podejrzewanych, wywiadowcy wyczuli silną woń alkoholu wydobywającą się z samochodu. Cała trójka zaczęła zachowywać się bardzo nerwowo, nie potrafiła odpowiedzieć na proste pytania. W momencie, gdy stróże prawa znaleźli w bagażniku 4 koła od samochodu, przestępcze „trio” - na czele z 27- latką - zaczęło być bardzo agresywne. Podejrzani twierdzili, że nie ukradli żadnych kół ale nie potrafili logicznie wytłumaczyć skąd je mają. Funkcjonariusze podczas dokładnego przeszukania samochodu na tylnym siedzeniu znaleźli również strunową torebkę foliową z zielonym suszem, który po przebadaniu okazał się być marihuaną. Na miejsce przyjechał patrol z Wydziału Ruchu Drogowego, który sprawdził trzeźwość kierującego. Okazało się, że 29-latek miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kryminalna przeszłość zatrzymanych jest bardzo bogata, ale prym wiedzie 29-latek, który wcześniej był notowany za kradzieże, włamania i niszczenia mienia. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności z zatrzymanymi prowadzą funkcjonariusze z II Komisariatu Policji w Łodzi.

 

Opr. Izabela Sobczyk

 

  • Na obrazku widzimy skradzione 4 koła od samochodu na płytach chodnikowych.
  • Na zdjęciu widzimy chłopaka zatrzymanego za kradzież kół , ubrany jest w jasną koszulkę i ciemne krótkie spodenki. Trzyma go policjant ubrany w żółtą kamizelkę policyjną. Zdjęcie jest zrobione na korytarzu Komisariatu II.
  • Na zdjęciu widzimy 27-letnią dziewczynę, która siedzi bokiem na krześle. Jest ubrana w biało-różową bluzkę i niebieskie dżinsy, obok niej stoi policjantka w żółtek kamizelce policyjnej.
  • Na zdjęciu widzimy samochód koloru ciemnego , którym poruszali się sprawcy , obok niego stoi odwrócony tyłem policjant w granatowym umundurowaniu.