Odzyskali skradziony samochód - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Odzyskali skradziony samochód

W nocy z 12/13 sierpnia 2019 w późnych godzinach wieczornych, z parkingu przyblokowego na osiedlu Teofilów w Łodzi nieznany sprawca ukradł peugeota 508. Właściciel samochodu oszacował swoją stratę na 30 000 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzili policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową, którzy odzyskali utracone auto.

Analizując przypadki podobnych kradzieży i współpracując z policjantami z Wydziału Wywiadowczego policjanci wytypowali rejon miasta, gdzie może znajdować się poszukiwany samochód. 12 sierpnia 2019 roku około godziny 21.30 funkcjonariusze zauważyli auto przemieszczające się ulicą Sierakowskiego, w którym kierujący nerwowo się zachowywał. Ponieważ marka i kolor pojazdu zgadzał się z wyglądem skradzionego pojazdu, kryminalni zatrzymali kierującego do kontroli. W trakcie dokładnego sprawdzenia okazało się, że numery VIN nie zgadzają się z numerami tablic rejestracyjnych, a same tablice są repliką wykonaną z tektury. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych potwierdziło, że auto pochodzi z kradzieży. Ponieważ 30- letni kierujący nie był w stanie okazać się dokumentami i wskazać , w jaki sposób wszedł w posiadanie auta, został zatrzymany. Mężczyzna, który jak dotychczas był notowany za inne przestępstwa, usłyszał zarzut paserstwa, co w polskim prawie zagrożone jest do 5 lat pozbawienia wolności . Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Wydział do walki z Przestępczością Samochodową komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

  • Na zdjęciu widzimy potężnego mężczyznę , łysego , ubranego w czarną koszulkę i odwróconego tyłem do aparatu. Po jego obu stronach stoi dwóch policjantów w czarnych kamizelkach policyjnych.