Aż 21 praw jazdy zatrzymanych w weekend za prędkość - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Aż 21 praw jazdy zatrzymanych w weekend za prędkość

8 września 2019 roku na terenie miasta policjanci łódzkiej drogówki przeprowadzili działania „Kaskada”. Natomiast 9 września 2019r „Prędkość”. Łącznie w weekend mundurowi zatrzymali 21 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h.

8 i 9 września 2019 roku od wczesnych godzin porannych policjanci łódzkiej drogówki przeprowadzili działania skierowane przeciwko tym użytkownikom naszych dróg, którzy poruszają się z nadmierną prędkością. Patrole łódzkiej drogówki były umiejscowione tam , gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych, a ich główną przyczyną jest prędkość. Funkcjonariusze przy pomocy urządzeń pomiarowych oraz samochodów z videorejestratorami kontrolowali szybkość pojazdów poruszających się po drogach naszego miasta. Mundurowi skontrolowali 265 pojazdów, w tym aż 164, których szoferzy przekroczyli obowiązującą prędkość. W sumie za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h policjanci zatrzymali 24 kierujących, w 21 przypadkach zatrzymali uprawnienia do kierowania. W każdym sytuacji kierujący, otrzymali mandaty karne, a na ich konto wpłynęły punkty.

Niechlubnym rekordzistą tego weekendu okazał się 46 latek kierujący audi, który w sobotę 7 września 2019r na al. Piłsudskiego przy ul. Targowej przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h tj. jechał z prędkością 122 km/h. Za przekroczenie prędkości mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy Teraz 46 latek musi pożegnać się z kierownicą na 3 miesiące.

st asp Marzanna Boratyńska WRD KMP Łódź