Na podwójnym gazie - jeden z grzechów kierowców - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Na podwójnym gazie - jeden z grzechów kierowców

Trzech nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu to efekt wczorajszych interwencji policjantów a także prawidłowej reakcji przypadkowych świadków. Surowe kary spotykają każdego, kto wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Niestety wciąż, mimo licznych apeli i prowadzonych akcji prewencyjnych, funkcjonariusze wiele uwagi muszą poświęcać nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy za nic mają przepisy oraz bezpieczeństwo innych i za kierownicę swoich aut wsiadają pod wpływem alkoholu.

9 października 2019 roku 37- latek zapamięta na długo. Tuż przed południem kierując osobowym renault przemierzał ulicę Broniewskiego od krawężnika do krawężnika. Nietypowy tor jazdy kierującego dostrzegli piotrkowscy policjani, pełniący służbę w tej części miasta. Podejrzenie, że kierowca może być pijany potwierdziło badanie stanu trzeźwości. 37-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia, około godziny 14.00 gorzkowiccy policjanci pojechali na ulicę Szkolną , gdzie według zgłaszającej pijana kobieta wsiadła za kierownicę samochodu. Szybka reakcja świadka pozwoliła mundurowym dotrzeć na miejsce i uniemożliwić uruchomienie pojazdu. Kobieta siedziała za kierownicą swojej mazdy. Policjanci od razu wyczuli od niej silną woń alkoholu. 60-letnia mieszkanka powiatu piotrkowskiego była bardzo zaskoczona obecnością stróżów prawa. Od razu przyznała się, że zaledwie kilka minut temu przyjechała tutaj sama kierując mazdą a wcześniej spożywała alkohol. Badanie pokazało, że miała powyżej 2 promile alkoholu w organizmie.

Rekordzista prowadzący samochód ,, na podwójnym gazie" miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Około godziny 21.40 , w minioną środę gorzkowiccy policjanci pojechali na stację paliw w Ręcznie, skąd według zgłaszającej pijany kierowca vokswagena golfa przed chwilą odjechał. Policjanci szybko ustalili użytkownika tego samochodu. W miejscowości Nowinki zauważyli golfa jadącego środkiem drogi w ich kierunku. Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych i udaremnili kierowcy dalszą jazdę. Na siedzeniu pasażera znaleźli puszki po piwie i butelki po alkoholu. Kierowca golfa był kompletnie pijany. 29-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.