Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Najlepsi dzielnicowi wyróżnieni przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

W ogólnopolskiej rywalizacji, w której udział wzięło 34 policjantów dzielnicowych i 17 kierowników dzielnicowych wygrał sierż. szt. Sylwester Grzelak z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu zajmując I miejsce. Natomiast Kierownik Rewiru Dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie – asp. szt. Waldemar Leszczyński w ogólnej klasyfikacji zajął II miejsce- na 17 Kierowników Dzielnicowych biorących udział w rywalizacji. Również asp. szt. Waldemar Leszczyński zajął I miejsce w konkurencji analiza dokumentacji. Cała trójka została dzisiaj nagrodzona przez nadinsp. Andrzeja Łapińskiego.

W okresie od 22 do 25 października 2019 roku  w Szkole Policji w Katowicach  został przeprowadzony XII Ogólnopolski Finał  Zawodów Policjantów Dzielnicowych ,,Dzielnicowy Roku”’ oraz Kierowników Dzielnicowych.  Celem zawodów jest poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych zarówno dzielnicowego jak i kierownika dzielnicowych, a także podnoszenie skuteczności ich działań zapewniających stała poprawę  poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego. Konkurs służy również  wyłonieniu najlepszego dzielnicowego i kierownika rewir dzielnicowych. W zawodach Ogólnopolskich   uczestniczą reprezentacje wszystkich komend wojewódzki/Stołecznej Policji. W skład reprezentacji wchodzą: kierownik reprezentacji – naczelnik wydziału prewencji komendy wojewódzkiej/ stołecznej Policji albo inna wyznaczona osoba, kierownik rewiru dzielnicowych wyłoniony w finale  zawodów na szczeblu wojewódzkim oraz dwóch dzielnicowych wyłonionych w finale na szczeblu wojewódzkim.

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Andrzej Łapiński osobiście pogratulował  laureatom tego wyjątkowego konkursu. Stawiając Ich za wzór podziękował za zaangażowanie i przekazał przyznane nagrody.

Reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi brała udział w składzie: nadkom. Artur Kawucha-Kierownik Sekcji I Wydziału Prewencji KWP w Łodzi, nadkom. Magdalena Browarska- ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz policjanci-zawodnicy: asp. szt. Waldemar Leszczyński- Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie, asp. szt. Sławomir Szymański- dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu oraz sierż. szt. Sylwester Grzelak- dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.
Konkurencje w jakich rywalizują zawodnicy to, test wiedzy policyjnej, pierwsza pomoc, strzelanie, symulacja-podstawowe czynności służbowe związane ze służbą patrolową, kompetencje dzielnicowego obejmujące problematykę z zakresu służby dzielnicowego oraz analiza dokumentacji służbowej.

Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

  • najlepsi dzielnicowi z wizytą w gabinecie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi
  • najlepsi dzielnicowi z wizytą w gabinecie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi
  • najlepsi dzielnicowi z wizytą w gabinecie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi