Działania pod kryptonimem„ Niechronieni” - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Działania pod kryptonimem„ Niechronieni”

18 lipca 2016 roku na terenie Łodzi policjanci wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej w Łodzi prowadzili działania pod kryptonimem „Niechronieni”. Patrole zwracały szczególną uwagę na osoby przechodzące przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz wchodzące na przejście w cyklu czerwonego światła. Podkreślić należy, że bezpieczeństwo niechronionego uczestnika ruchu zależy przede wszystkim od człowieka, od jego zachowania jako uczestnika ruchu drogowego. Ważnym elementem jest kształtowanie wśród kierowców rozwagi w dostosowaniu stylu jazdy do warunków panujących na drogach oraz zwracania większej uwagi na przemieszczających się po drogach pieszych i rowerzystów. W czasie działań policjanci nie tylko pouczali jak prawidłowo powinni zachowywać się piesi i rowerzyści ale również karali mandatami tych, którzy ewidentnie nie przestrzegali obowiązujących przepisów.

Podczas trwania działań  policjanci ujawnili łącznie 208 wykroczeń, nałożyli 97 mandatów na kierujących, 5 mandatów na rowerzystów i 78 mandatów karnych na  pieszych.  Sporządzono  7  wniosków o ukaranie oraz 20 użytkowników dróg pouczyli .

W trakcie prowadzonych działań ,około  godziny  17:35, na al Kościuszki  przy skrzyżowaniu z ul 6 -go Sierpnia  w Łodzi zauważyli samochód  m-ki BMW,  który na wyznaczonym przejściu dla pieszych wyprzedzał inny pojazd.   Po zatrzymaniu auta do kontroli okazało się że 39 letni łodzianin jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kierującego  ukarano mandatami m.in.  za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i brak obowiązkowego wyposażenia.  Zatrzymano mu  również prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 39- latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.