Dzięki KMZB policjanci eliminują zagrożenia - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Dzięki KMZB policjanci eliminują zagrożenia

Niemal każdego dnia policjanci otrzymują zgłoszenia za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wszystkie sygnały są na bieżąco weryfikowane, a zagrożenia eliminowane. Tak było minionej doby, gdzie w miejscu wskazanym na KMZB, jako przekraczanie dozwolonej prędkości, kierowców spotkały konsekwencje nieodpowiedzialnej jazdy. Policjanci apelują o stosowanie się do ograniczeń prędkości oraz dostosowanie jej do warunków na drodze.

Za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa stróże prawa otrzymali zgłoszenie o przekraczaniu dozwolonej prędkości na drodze w miejscowości Błonie. Aby wyeliminować zagrożenie 26 marca 2020 roku funkcjonariusze łęczyckiej drogówki pojawili się we wskazanym miejscu. Weryfikując zgłoszenie policjanci zatrzymali do kontroli osobowe renault, a tuż po kolejne auto. Pierwszy kierowca poniósł konsekwencje przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h, zaś kolejny o 34km/h. To kolejny przypadek wykorzystania przez stróżów prawa KMZB , jako narzędzia służącego poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zachęcając do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, apelujemy do wszystkich użytkownik dróg o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.