Poszukiwany w rękach dzielnicowych - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Poszukiwany w rękach dzielnicowych

Dzielnicowi to policjanci, których głównym zadaniem jest podejmowanie działań w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w podległym rejonie służbowym. Dzięki pracy dzielnicowych rozwiązywane są problemy mieszkańców, ale też zatrzymywani są sprawcy przestępstw. Wczoraj dzielnicowi z bełchatowskiej komendy zatrzymali poszukiwanego. 34-latek próbował uciec wychodząc z pomieszczenia przez okno dachowe.

14 maja 2020 roku dzielnicowi z bełchatowskiej komendy, jak każdego dnia pełnili służbę obchodową. Ustalili, że 34-letni bełchatowianin poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bełchatowie do odbycia kary pozbawienia wolności przebywa na terenie miasta. Przed godzina 20.00 dzielnicowi pojechali pod ustalony adres. Drzwi prowadzące do mieszkania były jednak zamknięte. W pewnym momencie z wewnątrz mieszkania zaczął dobiegać hałas. Okazało się wtedy, że poszukiwany mężczyzna z zajmowanego przez siebie pokoju wyszedł oknem dachowym. Policjanci skutecznie udaremnili mu tę próbę ucieczki. Poszukiwany bełchatowianin został zatrzymany. Teraz najbliższy rok spędzi za kratami odbywając karę pozbawienia wolności.

 

Dzielnicowy to funkcjonariusz, który  jest najważniejszym ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. To policjant pracujący blisko mieszkańców, potrafiący wsłuchiwać się w ich problemy i oczekiwania oraz skutecznie na nie reagować. Do dzielnicowego można zwrócić się o pomoc i poradę prawną, poinformować o niepokojącej sytuacji, o zagrożeniu. Przypominamy : każdy mieszkaniec może łatwo skontaktować się ze swoim dzielnicowym dzięki programowi „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacji „Moja Komenda” . Wszyscy dzielnicowi, posiadają służbowy telefon komórkowy i skrzynkę mailową, więc zainteresowana osoba może napisać lub zadzwonić do swojego dzielnicowego z nurtującym go problemem.

  • dzielnicowi prowadzą zatrzymanego, poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności