Kolizja z udziałem 4 pojazdów w rejonie ronda - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Kolizja z udziałem 4 pojazdów w rejonie ronda

Poddębiccy funkcjonariusze wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło na terenie gminy Poddębice. Zderzyły się 4 pojazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala. Policja apeluje o ostrożność.

18 maja 2020 roku około godz. 11:30 w miejscowości Praga na terenie gminy Poddębice, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 4 pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 54-latka kierująca pojazdem marki Volkswagen nie dostosowała odległości od pojazdu poprzedzającego, uderzając w tył pojazdu marki Opel oraz nieopodal znajdującego się fiata, który kolejno uderzył w citroena. Kobieta trafiła do szpitala, była trzeźwa. Inni uczestnicy zdarzenia nie wymagali pomocy medycznej. Ruch drogowy odbywał się wahadłowo. Na miejscu zdarzenia pracowały wszystkie służby ratunkowe.

Pamietaj!

Zachowanie właściwego odstępu pomiędzy pojazdami jest jednym z istotnych czynników wpływających na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Obowiązek ten nakłada na każdego z kierowców ustawa prawo o ruchu drogowym stanowiąc, że jest on konieczny dla uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

st.sierz. Sylwia Kaźmierczak

  • policjanci na miejscu kolizji
  • policjanci na miejscu kolizji