Zlikwidowane dwie plantacje konopi indyjskich - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane dwie plantacje konopi indyjskich

Policjanci Wydziału do Zwalczania Przestępczości Narkotykowej KWP w Łodzi wspólnie z pabianickimi i zgierskimi funkcjonariuszami zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich. Wartość narkotyku, który można było uzyskać z tych upraw oszacowano na blisko 2 i pół miliona złotych.

 

3 sierpnia 2016 roku policjanci pojawili się na terenie składowiska odpadów na terenie gminy Pabianice. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że może znajdować się tam uprawa konopi indyjskich. Na zarośniętym, częściowo bagnistym terenie  o powierzchni 15 hektarów (zupełnie niedostępnym w ramach zwykłej przeprawy), policjanci znaleźli łącznie 3658 krzaków konopi indyjskich. Były to rośliny w różnej fazie wzrostu o wysokości około od 15 do 200 cm. Czarnorynkowa wartość środków odurzających, które można było uzyskać z zabezpieczonych roślin wynosi ponad 2 mln 400 tys. złotych.

 

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz ze zgierskiej komendy, w  rejonie oczyszczalni ścieków na „Borucie” w Zgierzu ujawnili kolejną plantację konopi. Znajdowała się ona w tzw. „lagunie suchej”, która służy oczyszczalni do składowania odpadów. W ostatnim okresie była ona wyłączona z użytkowania, a sam teren był odgrodzony jedynie od ulicy. Policjanci znaleźli uprawę wśród wysokich krzaków i zarośli. Łącznie kryminalni ujawnili 35 sztuk krzewów konopi oraz ponad 56 kg ściętych już liści i kwiatostanów, które były przygotowane do suszenia

  • zabezpieczone konopie indyjskie
  • zabezpieczone konopie indyjskie
  • zabezpieczone konopie indyjskie