Policyjny dozór dla sprawców pobicia - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dozór dla sprawców pobicia

Policjanci z komisariatu w Czerniewicach zatrzymali mężczyzn podejrzanych o pobicie 30-latka. Byli nietrzeźwi a przy jednym z nich zabezpieczono narkotyki. Może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

5 listopada 2016 roku około godziny 22.20  mundurowi otrzymali wezwanie do Lubochni , gdzie miał zostać pobity mężczyzna. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został zaatakowany przez dwie osoby. Napastnicy kopali go po całym ciele. W związku z odniesionymi obrażeniami  trafił do szpitala.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Chwilę później w rejonie sklepu zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających podanemu rysopisowi. Mundurowi wylegitymowali ich i przewieźli do komisariatu. 22 letni mieszkaniec Lubochni i towarzyszący mu 18 – latek byli nietrzeźwi. Starszy z zatrzymanych miał ponad 2 promile a młodszy  promil. Noc spędzili w policyjnym areszcie. W ubraniu należącym do  18-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego funkcjonariusze znaleźli 0,53 grama marihuany.

Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty pobicia, a młodszy dodatkowo odpowie za posiadanie substancji odurzających. Byli w przeszłości notowani za konflikty z prawem. Prokurator zadecydował o objęciu ich policyjnym dozorem. Może im grozić kara do 3 lat więzienia.