Policyjna lekcja wakacyjnej profilaktyki - Informacje - Policja Łódzka

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna lekcja wakacyjnej profilaktyki

Okres letniego wypoczynku dzieci i młodzieży to czas wzmożonych działań profilaktycznych policjantów na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Policyjny profilaktyk oraz dzielnicowi z sieradzkiej komendy spotkali się z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach zorganizowanych przez sieradzki oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Wzorem lat ubiegłych sieradzcy policjanci w trakcie wakacji podejmują różne działania, aby zapewnić bezpieczny wypoczynek. 17 lipca 2020 roku w ramach akcji profilaktycznej „Bezpieczne Wakacje 2020”,  mundurowi spotkali się z uczestnikami półkolonii. Policjanci rozmawiając z najmłodszymi ostrzegali ich przed niebezpieczeństwami, na jakie narażeni są podczas wakacji. Omawiali podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz jak bezpiecznie zachować się w kontakcie z nieznajomymi. Policjanci udzielali wskazówek, jak postąpić  w sytuacji, gdy istnieje potrzeba wezwania pomocy służb ratunkowych. Zwrócili uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas zabawy oraz wówczas, gdy są same w domu.  Ponadto realizując założenia kampanii  „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze przekazali dzieciom wiele cennych porad dotyczących bezpiecznego wypoczynku nad akwenami wodnymi, zasad bezpiecznych kąpieli. Policjanci zapoznali dzieci i młodzież z założeniami konkursu plastyczno – filmowego  pn. „Artystyczny przeWodnik”, promujący bezpieczeństwo nad wodą oraz zdrowy i aktywny tryb życia.

Największą atrakcją był dla uczestników spotkania był pokaz wyposażenia policyjnego radiowozu oraz zaprezentowane sygnały świetlne i dźwiękowe. Na zakończenie policjanci odpowiadali na mnóstwo pytań i wyjaśniali wiele wątpliwości. Zagadnienia poruszane przez dzieci i młodzież świadczyły o ich bardzo dużej wiedzy  z zakresu bezpieczeństwa. Uczestnicy półkolonii otrzymali od policjantów tematyczne ulotki, które z pewnością ugruntują ich wiedzę,  przypomnianą podczas lekcji wakacyjnej profilaktyki.

  • dzieci  z półkolonii oglądają wyposażenie  radiowozu
  • spotkanie policjantów z dziećmi z półkolonii